PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jarmark św. Dominika skończył się, ale plenerowy punkt szczepień działa dalej - do piątku!

Jarmark św. Dominika skończył się, ale plenerowy punkt szczepień działa dalej - do piątku!
Do piątku 20 sierpnia działać będzie plenerowy punkt szczepień przeciwko Covid-19, który otwarto przy okazji Jarmarku św. Dominika. Zlokalizowany jest on w sąsiedztwie Ratusza Staromiejskiego przy ul. Korzennej. Warto skorzystać z możliwości zaszczepienia się. Tymczasem wyszczepienie mieszkańców Gdańska przekroczyło już 60% populacji.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plenerowy punkt szczepień cieszył się podczas Jarmarku św. Dominika dużym zainteresowaniem
Plenerowy punkt szczepień cieszył się podczas Jarmarku św. Dominika dużym zainteresowaniem
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Aż 2500 osób zaszczepiło się podczas Jarmarku św. Dominika w plenerowym punkcie szczepień, który usytuowany jest przy skwerze Heweliusza (od strony ulicy Korzennej), na przeciwko Ratusza Staromiejskiego.

 

Mimo zakończenia 761. Jarmarku św. Dominika plenerowy punkt szczepień przeciwko COVID-19, będzie działać dalej. Odpowiedzialny za przeprowadzanie szczepień Podmiot Leczniczy COPERNICUS zdecydował o wydłużeniu funkcjonowania punktu.

- Cieszymy się ,że plenerowy punkt szczepień na Jarmarku św. Dominika cieszył się dużym zainteresowaniem. Do 14 sierpnia zaszczepiliśmy 2501 osób. Postanowiliśmy przedłużyć pracę punktu do piątku, 20 sierpnia. - informuje Urszula Krajewska z działu PR i komunikacji COPERNICUS Podmiotu Leczniczego.

Plenerowy punkt szczepień działać będzie jeszcze do 20 sierpnia
Plenerowy punkt szczepień działać będzie jeszcze do 20 sierpnia
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Średnio każdego dnia z możliwości zaszczepienia  w tym punkcie korzysta ok. 110 osób. To propozycja dla każdego, kto ukończył 18 rok życia, niezależnie od miejsca zamieszkania, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Wizyta nie wymaga wcześniejszych zapisów ani umawiania na konkretną godzinę. W punkcie można skorzystać z podania szczepionki przeciw COVID-19, w tym dwudawkowej szczepionki firmy Pfizer lub jednodawkowej firmy Johnson& Johnson. Osoby, które przyjęły szczepionkę firmy Pfizer przychodząc na drugie szczepienie muszą posiadać potwierdzenie otrzymane przy 1 dawce.

Punkt plenerowy przy ulicy Korzennej w Gdańsku, otwarty jest codziennie w godz. 10.00 do 20.00.

Tymczasem w całym Gdańsku od początku od początku akcji szczepień zaszczepiło się w pełni ponad 60% mieszkańców. Tę ważną informację dotyczącą podał na swoim profilu społecznościowym Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

PONAD 60% MIESZKANEK I MIESZKAŃCÓW Miasto Gdańsk W PEŁNI ZASZCZEPIONYCH!
BRAWO MY!
Ps. W pełni zaszczepionych jest 283 080 osób z 470 805 wszystkich mieszkańców, ale dzieci w wieku do 12 roku życia nie mogą być szczepione więc poziom wyszczepienia w naszym mieście jest znacznie wyższy!

napisał Piotr Borawski.

stats

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl