PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jarmark św. Dominika. Rozmowa z Pawłem Orłowskim, wiceprezesem MTG

Jarmark św. Dominika. Rozmowa z Pawłem Orłowskim, wiceprezesem MTG
O tegorocznym Jarmarku św. Dominika porozmawiamy w programie „Wszystkie Strony Miasta” z Pawłem Orłowskim, wiceprezesem Międzynarodowych Targów Gdańskich. Emisja na żywo we wtorek, 11 sierpnia, o godz. 15.00 na portalu gdansk.pl.
Paweł Orłowski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Gdańskich
Paweł Orłowski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Gdańskich
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Tegoroczny Jarmark św. Dominika w Gdańsku jest inny niż poprzednie. Na jego organizacji zaważyło bezpieczeństwo związane z koronawirusem. Stoiska, wyposażone w płyny dezynfekcyjne, ustawione są rzadziej niż zazwyczaj. Nie ma imprez masowych takich jak plenerowe koncerty. O zachowaniu odstępu i noszeniu maseczek przypominają specjalne piktogramy. Nawet ceremonia oficjalnego otwarcia wraz z przekazaniem kluczy do miasta odbyła się online w internecie bez publiczności.


Czytaj też: Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2020 przyznane. Poznaj najlepszy smak i pomysł


Jak przebiega tegoroczny Jarmark? Czy faktycznie gości jest mniej niż zazwyczaj i czy udaje się zachować bezpieczeństwo sanitarne? Co jest hitem tegorocznej imprezy? Jak wygląda sytuacja finansowa handlujących i restauratorów, którzy przez kilka miesięcy z powodu obostrzeń sanitarnych pozbawieni byli dochodów? Jakie panują nastroje wśród handlujących i odwiedzających? Te i inne pytania zadamy Pawłowi Orłowskiemu, wiceprezesowi Międzynarodowych Targów Gdańskich. MTG jest organizatorem Jarmarku.


Wszystkie Strony Miasta o Jarmarku św. Dominika na żywo na gdansk.pl – wtorek 11 sierpnia godz. 15.00. Zapraszamy!


Zobacz ceremonię otwarcia 760 jarmarku św. Dominika: 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl