PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Jarmark Bożonarodzeniowy i inne atrakcje. Goście wideoczatu opowiadają o przygotowaniach do świąt
Jarmark Bożonarodzeniowy i inne atrakcje. Goście wideoczatu opowiadają o przygotowaniach do świąt
Joanna Czauderna-Szreter, dyrektor ds. marketingu Międzynarodowych Targów Gdańskich oraz Elwira Twardowska, animatorka kultury opowiadały w programie Wszystkie Strony Miasta o czekających mieszkańców Gdańska i turystów przedświątecznych atrakcjach. Najważniejsze wydarzenie to, rozpoczyna się już 1 grudnia, Jarmark Bożonarodzeniowy. Jakie jeszcze atrakcje zaplanowano?
Nz. od lewej Elwira Twardowska, animatorka kultury i Joanna Czauderna-Szreter, dyrektor ds. marketingu Międzynarodowych Targów Gdańskich
Nz. od lewej Elwira Twardowska, animatorka kultury i Joanna Czauderna-Szreter, dyrektor ds. marketingu Międzynarodowych Targów Gdańskich
zdj. Tomasz Maciuk/gdansk.plO szczegółach przedświątecznych wydarzeń mówiły zaproszone do studia gdansk.pl Joanna Czauderna-Szreter, dyrektor ds. marketingu Międzynarodowych Targów Gdańskich, które organizują Jarmark i animatorka kultury Elwira Twardowska. Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się już 1 grudnia i trwać będzie do 23 grudnia. Zlokalizowany jest w trzech miejscach: na Targu Węglowym, w Zbrojowni, gdzie będzie Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła i na dziedzińcu Forum Gdańsk. Również od pierwszego dnia grudnia rozpocznie działalność oferująca przysmaki z najróżniejszych zakątków świata strefa gastronomiczna, czyli FoodCourt - będzie działać dłużej, bo aż do 13 stycznia. Nowością w tym roku będzie video mapping 3D wyświetlany w weekendowe wieczory na murze katowni. Obie panie niezwykle gorąco zachęcały wszystkich, bo przyjść na jarmark i to najlepiej nie tylko jeden raz.

Jarmark będzie miał też oprawę artystyczno-teatralną.

- Zaczynamy już w pierwszy dzień Jarmarku, czyli 1 grudnia paradą elfów. To akcja teatralna, która skupi się na oczekiwaniu na Mikołaja. Będzie działała poczta, gdzie można złożyć listy do Mikołaja, będą wspaniałe pieczęcie - mówiła Elwira Twardowska, animatorka kultury.

Oprócz parady elefów zaplanowano też w kolejnym tygodniu Królową Śniegu ze swoją świtą, a w trzecim Orszak Kolędników.

Czytaj też: Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy. Codziennie od soboty, 1 grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy to z jednej strony impreza handlowa, ale ważna jest też jego rola integracyjna.

- Jarmark jest w zasadzie takim minimiasteczkiem. On ma swoje uliczki: Czekoladową, Cynamonową, Reniferową, Pierwszej Gwiazdki... Nasze działania prowadzą do tego, żeby fajnie spędzić ten zimowy, absolutnie cudowny czas - mówiła Joanna Czauderna-Szreter, dyrektor ds. marketingu Międzynarodowych Targów Gdańskich, które organizują imprezę.

Jarmark ma też zawsze wymiar charytatywny. Wspierana będzie Fundacja Hospicyjna. W tym roku organizatorzy imprezy zachęcają też do wsparcia remontu Bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku.

- W Zbrojowni pojawi się zabytkowa kościelna skarbona i kopia obrazu Św. Mikołaja - mówiła dyrektor Joanna Czauderna-Szreter. - Będzie można finansowo pomóc ojcom dominikanom, których świątyni grozi katastrofa budowlana.


Zobacz program Wszystkie Strony Miasta z dnia 27 listopada:


oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl