PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jakie ma być Mevo? W przyszłym tygodniu kolejne konsultacje z mieszkańcami

Jakie ma być Mevo? W przyszłym tygodniu kolejne konsultacje z mieszkańcami
We wtorek, 28 stycznia, o godz. 17.00 odbędą się kolejne konsultacje społeczne poświęcone kwestii roweru metropolitalnego Mevo. Spotkanie zaplanowano w siedzibie stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy się wcześniej zarejestrować, by móc w nim uczestniczyć.
W przyszłym tygodniu kolejne konsultacje w sprawie roweru Mevo
W przyszłym tygodniu kolejne konsultacje w sprawie roweru Mevo
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Konsultacje odbędą się w siedzibie stowarzyszenia, w kamienicy przy ul. Długi Targ 39/40, na II piętrze, w sali 209. Może wziąć w nim udział każdy mieszkaniec i mieszkanka województwa pomorskiego. 

W trakcie spotkania przedstawione będzie podsumowanie grudniowych warsztatów. Przedstawiciele Obszaru Metropolitalnego G-G-S opowiedzą też o tym, które ze zgłoszonych przez mieszkańców postulatów są możliwe do wdrożenia. Oficerowie rowerowi oraz specjaliści od zamówień publicznych podsumują dotychczasowe działania (w tym trwający niemal cały grudzień dialog techniczny) i przedstawią harmonogram najbliższych działań. Spotkanie to będzie też okazją do dyskusji na temat rekomendacji dotyczących przyszłego systemu, które zostaną ujęte w przygotowywanym postępowaniu przetargowym.

 

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, ale należy wcześniej się zarejestrować poprzez FORMULARZ

 

System roweru metropolitalnego Mevo został zawieszony 28 października 2019 roku, po wypowiedzeniu umowy z niesolidnym operatorem NB Tricity. W drugiej połowie grudnia zakończył się dialog techniczny, podczas którego zespół ds. MEVO składający się z oficerów rowerowych oraz specjalistów od zamówień publicznych, rozmawiał z potencjalnymi operatorami o przyszłości systemu. Zebrane informacje i analizy są podstawą do założeń działania MEVO w kolejnych latach. Ważnym elementem tego procesu są opinie mieszkańców metropolii i użytkowników tego roweru. Rower metropolitalny funkcjonował w 14 gminach OMGGS od 26 marca do 28 października 2019 roku. W tym czasie ponad 162 tys. zarejestrowanych użytkowników wypożyczyło 1224 w pełni elektryczne rowery ponad 2 miliony razy.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl