Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pogoda na styczeń? Jesień ma się dobrze, na zimę trzeba poczekać

Z dostępnych w sieci prognoz pogody wynika, że styczeń 2018 zacznie się od zupełnie jesiennej aury. Będzie stosunkowo ciepło (do +8 st. C) i należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Mróz i śnieg przyjdą... dopiero w trzeciej dekadzie stycznia.

Pogoda na styczeń? Jesień ma się dobrze, na zimę trzeba poczekać
A
A
data publikacji: 31 grudnia 2017 r.
Spacer w Nowy Rok przy +8 st. C. Najbliższe dni mają być nieco chłodniejsze, ale potem znów się ociepli
Spacer w Nowy Rok przy +8 st. C. Najbliższe dni mają być nieco chłodniejsze, ale potem znów się ociepli
Dominik Paszliński/gdansk.pl


Z długoterminowych prognoz pogody - do których ze zrozumiałych względów należy podchodzić z ograniczonym zaufaniem - wynika, że przez całe dwie pierwsze dekady stycznia temperatura dzienna dla Gdańska będzie się wahać w granicach +2 do +5 st. C. Nocami będzie spadać z reguły do nie więcej niż -2 st. C., w niektóre noce do minimum -5 st. C. Tęgi mróz ma przyjść po 21 stycznia.

Jak sytuacja pogodowa dla Gdańska będzie wyglądała w najbliższych dniach? Zdaniem portalu meteo.pl, po ciepłym poniedziałku, 1 stycznia, przyjdą chłodniejsze dni, ale temperatura wciąż będzie na plusie (ok. +3 st. C.). W środę, 3 stycznia, po południu należy spodziewać się większego deszczu i wiatru (w porywach do 70 km /h).

Według Instytutu Metereologii i Gospodarki Wodnej w kilku następnych dniach dla Gdańska przewidywane jest ocieplenie, średnio +6-7 st. C. w ciągu dnia.

Gdańsk leży nad częścią południowo-wschodnią częścią Bałtyku. Jaka - według IMGW - jest krótkoterminowa prognoza dla tego akwenu?

"Wiatr południowo-zachodni 5 do 7, na północy początkowo 4 do 6, stopniowo wzrastający na 6 do 7, okresami 8, w porywach 9 w skali B. Stan morza 4 do 5, Zatoki Gdańskiej 3 do 4. Temperatura powietrza od 5°C do 7°C. Widzialność dobra do umiarkowanej, w opadach początkowo lokalnie słaba. Okresami opady deszczu".

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl