• Start
  • Wiadomości
  • „Szanuję - segreguję”. Jak dobrze segregować odpady, zobacz wideoczat o godz. 12.30

„Szanuję – segreguję”. Jak nauczyć się dobrze segregować odpady w 21 dni? Wideoczat o godz. 12.30

Pięć rodzin wzięło udział w eksperymentalnym projekcie, którego głównym celem była zmiana złych nawyków w segregacji odpadów. Uczestnikom udało się ograniczyć produkcję śmieci o połowę. Jak tego dokonali i czego nauczyli się dzięki udziałowi w programie, opowiedzą podczas najbliższego programu „Wszystkie Strony Miasta”, który odbędzie się we wtorek, 2 lipca, o godz. 12.30.
02.07.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gośćmi wtorkowego czatu będzie m.in. rodzina państwa Florków. Nz. Magdalena, Maciej i Ignacy Florkowie
Gośćmi wtorkowego czatu będzie m.in. rodzina państwa Florków. Nz. Magdalena, Maciej i Ignacy 
fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

 

Jak pozbyć się złych nawyków segregacyjnych w 21 dni? Przede wszystkim na to właśnie pytanie odpowiedzą dwie z pięciu rodzin, które wzięły udział w projekcie „Szanuję – segreguję”. Naszymi gości będzie rodzina państwa Florków, w skład której wchodzą Magdalena, Maciej i kilkumiesięczny Ignacy. O swoich doświadczeniach związanych z eksperymentem opowie także Iwona Puszko, która również należy do trzyosobowej rodziny, ale ich funkcjonowanie wygląda nieco inaczej, niż w przypadku państwa Florków, ponieważ najmłodsza latorośl w rodzinie państwa Puszko jest już w wieku szkolnym. Czego się nauczyli w trakcie trwania projektu? Jakie rady mają dla tych, którzy też chcieliby zmienić swoje nawyki i myślenie w taki sposób, aby ich codzienność była bardziej eko? Od czego zacząć? O tym będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi podczat najbliższego programu "Wszystkie Strony Miasta".

Przypomnijmy, że eksperyment w którym udział wzięło pięć gdańskich rodzin trwał od kwietnia do czerwca. W tym czasie uczestnicy projektu brali udział w szkoleniach i warsztatch, dobrowolnie oddawali swoje śmieci do analizy czy samodzielnie produkowali kompost, przy czym niezbędna okazała współpraca z... dżdżownicami kalifornijskimi. W trakcie tych wszystkich działań obecna była Iwona Bolt, rzecznik prasowy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. Dlatego pani Iwona ponownie pojawi się w naszym studio, ponieważ przez cały czas trwania eksperymentu, nadzorowała go i wie o nim wszystko.

Wideoczat poprowadzi Natalia Gawlik. Zapraszamy do oglądania.

 

O tym, jak rodzinie państwa Puszko udało przetrwać w projekcie i czego się w nim nauczyli, w programie Wszystkie Strony Miasta opowie mama i żona, czyli Iwona Puszko. Nz. Krzysztof, Gosia i Iwona Puszko
O tym, jak rodzinie państwa Puszko udało przetrwać w projekcie i czego się w nim nauczyli, w programie Wszystkie Strony Miasta opowie mama i żona, czyli Iwona Puszko. Nz. Krzysztof, Gosia i Iwona Puszko
fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

TV

Warzywa od rolników przy pętli Łostowice - Świętokrzyska