PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jak pandemia zmieniła sąsiedzkie relacje? Weź udział w ankiecie dla mieszkańców

Jak pandemia zmieniła sąsiedzkie relacje? Weź udział w ankiecie dla mieszkańców
Jeszcze tylko do niedzieli, 9 maja, gdańszczanki i gdańszczanie mogą wziąć udział w ankiecie, która bada relacje sąsiedzkie w Gdańsku, przygotowanej przez Zespół Gdańskiej Karty Mieszkańca we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej. Dzięki odpowiedziom może powstać nowa aplikacja do komunikacji w ramach Gdańskiej Karty Mieszkańca.
Krótka ankieta dla mieszkańców pozwoli, m.in. podjąć decyzję co do formy organizacji kolejnej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów
Krótka ankieta dla mieszkańców pozwoli, m.in. podjąć decyzję co do formy organizacji kolejnej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów
mat. Instytutu Kultury Miejskiej

 

 

Czy i jak pandemia zmieniła sąsiedzkie relacje? Jakie są nasze stosunki z sąsiadami i sąsiadkami, czy jesteśmy z nich zadowoleni? Zespół Gdańskiej Karty Mieszkańca oraz Instytut Kultury Miejskiej zapraszają do wypełnienia krótkiej ankiety, która pomoże znaleźć odpowiedzi na te pytania. Jednym z jej efektów będzie wzbogacenie Karty Mieszkańca o nowe, „sąsiedzkie” funkcjonalności.

- Chcemy zapytać, czy chcą państwo, by w ramach Gdańskiej Karty Mieszkańca stworzyć aplikację, która pozwali komunikować się z osobami mieszkającymi w sąsiedztwie - wysyłać wiadomości do wszystkich z nich lub do pojedynczych osób. Zależy nam na informacji zwrotnej od mieszkańców i mieszkanek, czy skorzystaliby z takiej funkcji i w jakim zakresie. Zależy nam na tym, aby udoskonalać Kartę Mieszkańca w oparciu o potrzeby jej użytkowników i zachęcić do korzystania z niej nowe osoby - mówi Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Ankietę uzupełniają pytania o zdanie na temat formuły Gdańskich Dni Sąsiadów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wobec otrzymującego się stanu epidemii. Wyniki ankiety pomogą zdecydować o terminie i formie kolejnej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów. 

- W tym roku tradycyjne spotkania w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów stoją pod znakiem zapytania, ale chcemy podtrzymać ducha sąsiedzkości w tym czasie. Część pytań w ankiecie dotyczy pomysłów na sąsiedzkie aktywności z zachowaniem bezpieczeństwa ze względu na zagrożenie wirusem Covid-19. Jesteśmy ciekawi, jak główni organizatorzy tego projektu, czyli sami mieszkańcy i mieszkanki Gdańska widzą przyszłość naszego sąsiedzkiego święta - zachęca Anna Urbańczyk, koordynatorka Gdańskich Dni Sąsiadów z Instytutu Kultury Miejskiej.

Ankieta jest skierowana wyłącznie do mieszkańców i mieszkanek Gdańska, w pełni anonimowa, a jej wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 7 minut. Jest aktywna do 9 maja TUTAJ.

Rezultaty badania zostaną pokazane za pośrednictwem strony internetowej lubianego sąsiedzkiego święta: dnisasiadow.pl.

Gdańska Karta Mieszkańca powstała w 2017 roku z myślą o gdańszczankach i gdańszczanach, którzy dzięki niej zyskują dostęp do szerokiego pakietu usług - niektórych dostępnych bezpłatnie, a innych z rabatami. Karta Mieszkańca stanowi integrator usług miejskich i wciąż jest rozwijana. Pełni też funkcję Karty Miejskiej, dzięki czemu można ją doładowywać imiennymi biletami okresowymi. Operatorem karty jest Gdańska Organizacja Turystyczna, a jej koszt to zaledwie 1 zł.

 

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl