PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Jak i za ile zorganizujemy ślub plenerowy w Gdańsku? Zobacz nasz program Wszystkie Strony Miasta
Jak i za ile zorganizujemy ślub plenerowy w Gdańsku? Zobacz nasz program Wszystkie Strony Miasta
Ślub poza murami Urzędu Stanu Cywilnego to propozycja, z której coraz częściej korzystają pary wstępujące w związek małżeński. Postanowiliśmy więc poświęcić temu tematowi nasz najbliższy program Wszystkie Strony Miasta, który odbędzie w poniedziałek 29 lipca, godz. 12.30. Zapraszamy do oglądania.
Ewelina i Piotr wzięli ślub na Zielonym Moście, czyli w miejscu spotkali się po raz pierwszy. Romantycznie, prawda?:)
Ewelina i Piotr wzięli ślub na Zielonym Moście, czyli w miejscu, w którym spotkali się po raz pierwszy. Romantycznie, prawda?:)
fot. Aneta Labuhn

 

Niemal z każdym rokiem liczba zawieranych ślubów cywilnych w naszym mieście rośnie. W zeszłym roku takich ślubów zawarto w Gdańsku 1033, z czego 100 miało miejsce poza Urzędem Stanu Cywilnego. Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie rekordowy. Do czerwca br. młode pary zawarły już 422 śluby, z tego 47 odbyło się w przeróżnych plenerach.

Jakie wymagania trzeba spełnić, by móc zawrzeć małżeństwo w plenerze? Ile kosztuje taki ślub? Czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia w wyborze miejsca, w którym ślub miałby się odbyć? Na te i inne pytania odpowie zaproszony do studia gość - Grażyna Gorczyca - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Jeśli stoją Państwo przed tak ważną decyzją, jaką jest zawarcie małżeństwa, koniecznie posłuchajcie rozmowy z naszym gościem.

W trakcie programu przybliżymy też historie par, które zdecydowały się na nietypowe zaślubiny. Jakie plenery wybrali? Jak oceniają ten pomysł dzisiaj, gdy mają już tę decyzję za sobą? Czy zorganizowanie ślubu plenerowego wiązało się z dodatkowymi trudnościami? O tym opowiedzą Paweł i Paulina Baranowscy. Choć fizycznie nie mogli pojawić się w naszym studio, znaleźliśmy sposób, by powiedzieli kilka zdań do naszych widzów.

Program poprowadzi Natalia Gawlik. Do zobaczenia w poniedziałek, godz. 12.30.  

 
Paulina i Piotr Baranowscy na miejsce swojego ślubu wybrali Jelitkowo
Paulina i Paweł Baranowscy na miejsce swojego ślubu wybrali Jelitkowo
fot. KJS FotografiaNatalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze