PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jak będzie wyglądał sylwestrowy wieczór w Gdańsku? Wideoczat, czwartek 12.30

Jak będzie wyglądał sylwestrowy wieczór w Gdańsku? Wideoczat, czwartek 12.30
W tym roku bawimy się tradycyjnie na Gdańskim Sylwestrze. Będzie to jednak impreza w zupełnie nowej formule. Jakiej? O szczegółach w naszym programie Wszystkie Strony Miasta, czwartek 27 grudnia - godz. 12.30.
Jak będzie wyglądało laserowe  powitanie Nowego Roku w Gdańsku?
Jak będzie wyglądało "laserowe" powitanie Nowego Roku w Gdańsku?
zdj. Paweł Marcinko/KFP


Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaproszą wszystkich mieszkańców na wspólne muzyczne wydarzenie kończące stary rok. Tym razem jednak Sylwester w naszym mieście przebiegać będzie w zupełnie nowej formule. Miasto organizuje bowiem nie jedną koncertową scenę, a cztery. Będą na nich niemal równolegle koncertować różni wykonawcy, grający różne muzyczne gatunki. Co ciekawe i rewolucyjne zarazem, sceny ustawione będą w różnych punktach miasta: na Targu Węglowym, na plaży w Brzeźnie, w Jarze Wilanowska i w Parku Oruńskim.

Skąd taki pomysł? Co warto wiedzieć, zanim wyruszymy bawić się na Gdańskim Sylwestrze? Dlaczego w tym roku fajerwerki zostaną zastąpione przez laserowy pokaz? Jakie jeszcze przygotowano atrakcje i scenariusze w każdej z lokalizacji oraz czy jednej nocy spragnieni wrażeń mieszkańcy i goście będą w stanie zabawić się przy każdej z czterech scen?

Te wszystkie pytania zadamy w naszym wideoczacie Paulinie Chełmińskiej ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, która reprezentuje organizatora Gdańskiego Sylwestra 2018.

Wszystkie Strony Miasta, czwartek 27 grudnia - godz.12.30. Zapraszamy do oglądania!

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl