PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Interesujesz się fotografią? Przyjdź na wystawę „IKE - Świat jest taki, jak myślisz, że jest”

Interesujesz się fotografią? Przyjdź na wystawę „IKE - Świat jest taki, jak myślisz, że jest”
Zdjęcia chmur prezentowanych w różnych konfiguracjach i odmiennych perspektywach będzie można oglądać na 32 piętrze Olivia Business Center. Ich autorką jest początkująca fotografka Natalia Peplińska. Cykl swoich prac zatytułowała „IKE - Świat jest taki, jak myślisz, że jest” - wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 21 września. Wstęp wolny.
Natalia Peplińska wykorzystała fakt, że pracuje w najwyższym budynku w Polsce północnej, któremu „blisko do nieba”, by pokazać rodzinie i przyjaciołom niebo i chmury w swojej interpretacji
Natalia Peplińska wykorzystała fakt, że pracuje w najwyższym budynku w Polsce północnej, któremu „blisko do nieba”, by pokazać rodzinie i przyjaciołom niebo i chmury w swojej interpretacji
mat. Natalii Peplińskiej

 

Projekt „Niewidzialne Miasta 3.0”: stoczniowa kuźnia ożywiona na jedną noc

 

- Wystawa składa się ze zdjęć chmur mojego autorstwa. Chmury występują tu jako metafora sytuacji życiowych - są formatem zmiennym, nigdy stałym. Ich kształt, kolor i struktura zależne są od pogody, od tego, jak zawieje wiatr, ale też od czasu. Podobnie dzieje się w naszym codziennym życiu, nasze życie zewnętrzne jest odzwierciedleniem naszego wnętrza - tłumaczy Natalia Peplińska, początkująca fotografka, której prace zobaczymy w Olivia Business Center, na 32. piętrze budynku Star.

Natalia urodziła się w Sopocie, a Olivia Business Centre to miejsce, w którym pracuje od początku powstania konceptu gastronomicznego na 32 i 33 piętrze. To dlatego ważna dla niej wystawa zdjęć odbędzie się właśnie tam. Również dlatego, że prace nawiązują do charakteru tego najwyższego budynku w Trójmieście - 32. piętro znajduje się 130 metrów nad ziemią.

- W tym miejscu narodziło się marzenie o zrobieniu wernisażu zdjęć dla przyjaciół, a przestrzeń i ludzie którzy pracują pozwolili mi aby moje marzenie spełniło się na większej skali niż tylko przyjaciele. Dano mi szansę oraz dostrzeżono potencjał ludzi. To dla mnie ważne, bo ja także, w pracy i poza nią, staram się inspirować ludzi do rozwoju. Główną z tez jakie wyznaje, jest to że każdy z nas nosi w sobie potencjał, który czasami, jest uśpiony albo nieodkryty. Jednym z czynników, który może to zmienić jest inspiracja, którą może być coś albo ktoś - opisuje Natalia.

Wystawę swoich prac zatytułowała „IKE - Świat jest taki, jak myślisz, że jest”. Jak tłumaczy, to „głos przekazu, aby czasami zatrzymać się w naszej osobistej codzienności, zaczerpnąć oddechu, złapać swoje myśli w jedną całość”.

- „Zacznij tu, gdzie jesteś, z tym co masz!” - to moja przewodnia myśl wydarzenia i wszystkich prac. Każde zdjęcie wykonałam telefonem komórkowym, bez dodatkowego sprzętu. Wystawa jest dla mnie przede wszystkim kreatywną przestrzenią aby czasami zatrzymać się w codziennej rutynie, zaczerpnąć oddech, złapać i skleić swoje myśli w jedną całość - dodaje autorka.

Wernisaż wystawy „IKE - Świat jest taki, jak myślisz, że jest” odbędzie się w poniedziałek, 21 września, o godzinie 18:00, w Olivia Business Center, w budynku Star na 32 piętrze. Wstęp wolny.

 

Piecki-Migowo. Rada Dzielnicy sfinansuje mural na budynku publicznej przychodni

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl