PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Na rowerze, rolkach, na własnych nogach. Pracownicy gdańskich placówek oświatowych ruszyli zza biurek
Na rowerze, rolkach, na własnych nogach. Pracownicy gdańskich placówek oświatowych ruszyli zza biurek
Bieganie, jazda na rowerze, rolki, hulajnoga, chodzenie - w tych m.in dyscyplinach rywalizowali pracownicy gdańskich placówek oświatowych w ramach akcji ruszamy#EDUgdansk. Dziś, 4 lipca 2018 roku, zwycięzcom pierwszego kwartału akcji wręczono nagrody.
cybiegajadobra
Nagrodzeni zwycięzcy pierwszego kwartału akcji ruszamy#EDUgdansk 
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

- Chodzi o to, żeby zintegrować środowisko szkolne - mówi Justyna Dmitruk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 20 w Gdańsku, pomysłodawczyni akcji ruszamy#EDUgdansk. - Wszystkich pracowników placówek oświatowych, nie tylko nauczycieli. I druga rzecz równie ważna jak integracja - zdrowie. Nie myślimy o zdrowiu zbyt często, dużo pracujemy, siedzimy za biurkami do późna, więc pomyślałam, że warto zmobilizowć się do aktywności fizycznej.    

Akcję prowadzono w trzech kategoriach: bieganie, dyscypliny z GPS (chodzenie, rolki, hulajnoga), jazda na rowerze. W pierwszym kwartale akcji wzięło udział 249 osób. Niektóre wzięły udział w kilku rywalizacjach.

Akcję ruszamy#EDUgdansk zaplanowano na dwa kwartały. Pod koniec czerwca zakończył się kwartał pierwszy Q1, za który 4 lipca 2018 r. wręczono nagrody. W sumie w pierwszym kwartale uczestnicy akcji przemierzyli 110 072 km, spalili 6 673 370 kalorii, a wszystko to zrobili w czasie 16 008 godzin. Kwartał drugi potrwa do 30 września 2018 r.

Największą popularnością cieszą się „Dyscypliny z GPS”, w których rywalizuje 217 uczestników, w tym 29 mężczyzn i 188 kobiet. Najwięcej kilometrów przejechali uczestnicy w rywalizacji „Jazda na rowerze”- 163 osoby wykręciły  73 763 km.

- To pierwsza i jak na razie jedyna taka akcja w Polsce - dodaje Justyna Dmitruk. - Okazała się strzałem w dziesiątkę. Pracownicy się integrują, zachęcają jeden drugiego do ruchu, motywują. I to jest świetne! Wiem że placówki, które nie wzięły udziału w tej edycji, szykują się do udziału w następnych. Tym bardziej, że oprócz integracji i poprawy formy są nagrody pieniężne. 


Lista nagrodzonych Q1:

Bieganie:

1 miejsce - Michał Ołdakowski SP 80

2 miejsce - Renata Kondratiuk 2 LO

3 miejsce - Grzegorz Kwiatkowski SP 65

Dyscypliny z GPS:

1 miejsce - Gabriela Kochan SP 48

2 miejsce - Anna Mańkowska SP 65

3 miejsce - Anna Marchlewska SP 65

Jazda na rowerze:

1 miejsce - Aleksandra Denega P 64

2 miejsce - Grzegorz Kwiatkowski SP 65

3 miejsce - Ernest Kurys SP 61

Nagrody dodatkowe kwartalne:

Jazda na rowerze: Krzysztof Muszyński CKZiU1

Bieganie: Barbara Walter OSS

Dyscypliny z GPS: Edyta Lis SP 47

Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze
Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze