Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Integruj się z sąsiadami. Festyny i pikniki rodzinne w kilku dzielnicach

Ten weekend warto spędzić w Gdańsku. W kilku dzielnicach zaplanowano festyny i pikniki rodzinne. W niektórych królować będzie dobre jedzenie, w innych aktywność sportowa bądź dziesiątki atrakcji dla najmłodszych. Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny - i oby jak najmniej popsuła deszczowa pogoda, która jest zapowiadana na niedzielę. Co i gdzie będzie się działo?

Integruj się z sąsiadami. Festyny i pikniki rodzinne w kilku dzielnicach
A
A
data publikacji: 02 czerwca 2017 r.

Ten weekend obfitować będzie w rodzinne festyny. Warto zajrzeć m.in. na Stadion Energa Gdańsk
Ten weekend obfitować będzie w rodzinne festyny. Warto zajrzeć m.in. na Stadion Energa Gdańsk
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Letnica – ogólnomiejski festyn rodzinny na stadionie Energa Gdańsk

Na uczestników czekać będzie ponad 100 atrakcji, a wśród nich Ścieżka Przygody, czyli gra miejska, na trasie której znajdą się różne wyzwania i zadania do wykonania. Będą symulatory jazdy autobusem oraz możliwość przejażdżki historycznymi i nowoczesnymi pojazdami spółki Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Będa też występy artystyczne, eksperymenty naukowe, pokazy klubów sportowych oraz konkursy z nagrodami. Finałem wydarzenia będzie spektakl pt. "Cudowne Musicale" przygotowany przez Stowarzyszenie Teatralne Ingenium. Festyn odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, w godz. 11 – 18.

Ujeścisko-Łostowice

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników wędkowania. W niedzielę, 4 czerwca, przy zbiorniku retencyjnym "Świętokrzyska II" (przy ul. Bergiela) zaplanowano Rodzinny Piknik Wędkarski, w ramach którego odbędą się zawody. W godz. 14 – 14.50 przewidziano losowanie i zajmowanie stanowisk w trakcie rywalizacji. Piknik, i jednocześnie zawody, rozpoczną się o godz. 15 i potrwają 1,5 godziny. Następnie odbędzie się ważenie ryb. Kto nie ma ochoty na wędkowanie, będzie mógł skorzystać z innych atrakcji. Te przygotowano głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Zabawa powinna zakończyć się około godz. 18.

Wrzeszcz Dolny

W sobotę, 3 czerwca, zaplanowano kolejne spotkanie w ramach Ogrodu Społecznego. Wejście do niego znajduje się od ul. Chrobrego 5. Głównym założeniem tego ogrodu jest przede wszystkim integracja okolicznych mieszkańców. Przy okazji odbywają się tu warsztaty i powszednie prace ogrodnicze. W sobotę zaplanowano warsztaty z montażu kompostowników. Specjaliści będą podpowiadać, jak samodzielnie zrobić taki kompostownik. Spotkanie zaplanowano w godz. 17 – 19. Polecamy zwłaszcza wszystkim miłośnikom ogrodów i przydomowych działeczek.

W niedzielę, 4 czerwca, warto zajrzeć do Parku nad Strzyżą w Dolnym Wrzeszczu. Odbędzie się tu kolejny z cyklu pikników, które odbywają się na parkowym trawniku. W ramach wydarzenia zaplanowano warsztaty kulinarne poświęcone nowalijkom, a więc świeżymi warzywami, które możemy już kupić na lokalnych ryneczkach czy w warzywniakach. Będą też pogadanki o zdrowym jedzeniu. Warto zabrać ze sobą koc, a także gry planszowe, piłkę bądź badmingtona. Piknik odbędzie się w godz. 10.30 – 12.30 (w razie deszczowej pogody impreza zostanie przełożona na inny termin). Wejście do Parku nad Strzyżą znajduje się od strony ul. Wyspiańskiego, na wysokości ul. Danusi.

Zaspa Młyniec

W ramach Święta Zaspy zaplanowano festyn rodzinny oraz Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Impreza odbędzie się na terenie popularnej "sahary", a więc na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Startowej 9. Zabawa rozpocznie się o godz. 11, kiedy to zaczną działać stacje sportowe dla najmłodszych. Równolegle, na specjalnie zbudowanej scenie będą pojawiać się różne grupy artystyczne. Pierwsze biegi dla dzieci zaplanowano od godz. 12, a bieg główny – którego trasa przebiegać będzie po terenach dzielnicowych – o godz. 14. Nie zabraknie też waty cukrowej, tradycyjnej grochówki i wielu dodatkowych atrakcji. Szczegółowe informacje dotyczące m.in. zapisów na biegi można znaleźć tutaj

Oliwa

Olivia Business Centre zaprasza rodziców z dziećmi do Miasteczka Zabaw w sobotę, 3 czerwca. W godz. 10 - 14 będzie można pobawić się m.in. na dmuchanych zjeżdżalniach. Będą też wielkie bańki mydlane, malowanie buziek, miniplayback show, zumba kids i pokaz eksperymentów. Festyn odbędzie się na stadionie Uniwersytetu Gdańskiego, przy budynku Olivia Tower.-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora