PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Inkubator Przedsiębiorczości STARTER dla edukacji: sesje, warsztaty, indywidualne doradztwo

Inkubator Przedsiębiorczości STARTER dla edukacji: sesje, warsztaty, indywidualne doradztwo
Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER przy współpracy z Miastem Gdańsk od początku pandemii wspiera gdańskich nauczycieli, edukatorów i dyrektorów w dziedzinie zdalnego nauczania. W czerwcu do oferty dołączą nowe propozycje - dwie sesje pytań i odpowiedzi online ze znanymi ekspertami z dziedziny edukacji.
Julia M Cameron / Pexels.com, www.gdansk.pl

 

STARTER systematycznie organizuje bezpłatne wydarzenia online dla nauczycieli w ramach projektu DziałajMY: są to warsztaty, webinary, a także indywidualne doradztwo online. Teraz do oferty dołączono jeszcze innowacyjne działanie przeniesione ze świata biznesu, czyli sesje Q&A online (pytań i odpowiedzi).  Aktywne uczestnictwo w sesji daje gwarancję odpowiedzi na konkretne, nurtujące problemy. 

 

“Ogarnij kryzys” - doradztwo online dla biznesu od STARTERA. Kto korzysta i dlaczego warto?

 

- Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ organizowane w czasie pandemii webinary dla nauczycieli i nasze indywidualne sesje doradcze spotkały się z ogromnym zainteresowaniem - tłumaczy Anna Zielińska-Fedoruk koordynatorka projektu DziałajMY z gdańskiego STARTERA. - Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że na niektóre spotkania online wszystkie miejsca były rezerwowane w ciągu zaledwie kilku godzin. To pokazuje, że środowisko nauczycieli jest otwarte na nowości.

Warto podkreślić, że sesje Q&A to kolejna odsłona kompleksowego wsparcia kompetencji dla nauczycieli pod hasłem „DziałajMY – wsparcie dla edukacji”. Tuż po tematycznych webinarach, indywidualnych sesjach doradczych czy warsztatach on-line w małych grupach czas na biznesowe rozwiązania.

 

Nauka online do 26 czerwca. Uczniowie przed wakacjami nie wrócą już do szkoły

 

  • 4 czerwca odbędzie się sesja Q&A z Michałem Mallekiem – ekspertem wykorzystania social media w edukacji. Szkoła coraz częściej korzysta z nowych technologii, a nauczyciele, czy dyrektor, muszą dbać o jej wizerunek. Nie wszyscy jednak uważają, że wykorzystanie mediów społecznościowych w szkole, na uczelniach i w środowisku jest potrzebne. Trzeba jednak uzmysłowić sobie fakt, że są one nie tylko narzędziem służącym rozrywce, ale w dużej mierze pełnią dziś funkcję informacyjną, komunikacyjną, edukacyjną, a nawet wychowawczą. Tożsamość współczesnego ucznia stawia nauczycieli, pedagogów i rodziców przed poważnym i pilnym zadaniem, polegającym przede wszystkim na podjęciu wyzwań budowania i nauczania z wykorzystaniem nowych technologii.

 

  • 18 czerwca z kolei podczas sesji Q&A porozmawiać będzie można z mecenas Ewą Bożko - Kozikowską, która prowadziła już wcześniej webinar dotyczący sytuacji nauczania zdalnego od strony prawnej. Sesja będzie rozszerzeniem pytań, które pojawiały się podczas otwartych spotkań webinarowych.W sesji na temat motywacji, którą 28 maja poprowadził Stanisław Borawski, wykładowca psychologii pozytywnej na Wydziale Zamiejscowym Uniwersytetu SWPS w Sopocie, uczestniczyło 200 gdańskich nauczycieli. Również i ta sesja była kontynuacją wcześniejszego webinaru. 

Jeszcze do końca czerwca nauczyciele z gdańskich placówek oświatowych mogą korzystać także z bezpłatnego indywidualnego wsparcia z zakresu prawa, doradztwa zawodowego, nowych technologii czy też doradztwa psychologicznego.

- Dla środowiska edukacyjnego stworzyliśmy dedykowaną stronę z kompleksowym wsparciem w czasie pandemii oraz facebookowy profil Starter Edukacja. Społeczność w ciągu ostatnich kilku tygodni rośnie bardzo szybko, użytkowników mamy kilkuset - dodaje Anna Zielińska-Fedoruk. - Odczarowujemy mit nauczyciela, który staje się aktywnym uczestnikiem zmian technologicznych. Okres pandemii być może zbliżył do siebie dwa światy – generację Z i tradycyjne środowisko nauczycielskie.

 

IV Konferencja BeZee w ECS - w szkołach potrzeba więcej nowych technologii

 

Informacje na temat rezerwacji miejsc na wydarzenia na wspominanej stronie internetowej projektu. 

 

Projekt „DziałajMY – wsparcie dla edukacji” współfinansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl