• Start
  • Wiadomości
  • Inkubator Przedsiębiorczości STARTER dla edukacji: sesje, warsztaty, doradztwo

Inkubator Przedsiębiorczości STARTER dla edukacji: sesje, warsztaty, indywidualne doradztwo

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER przy współpracy z Miastem Gdańsk od początku pandemii wspiera gdańskich nauczycieli, edukatorów i dyrektorów w dziedzinie zdalnego nauczania. W czerwcu do oferty dołączą nowe propozycje - dwie sesje pytań i odpowiedzi online ze znanymi ekspertami z dziedziny edukacji.
02.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Julia M Cameron / Pexels.com, www.gdansk.pl

 

STARTER systematycznie organizuje bezpłatne wydarzenia online dla nauczycieli w ramach projektu DziałajMY: są to warsztaty, webinary, a także indywidualne doradztwo online. Teraz do oferty dołączono jeszcze innowacyjne działanie przeniesione ze świata biznesu, czyli sesje Q&A online (pytań i odpowiedzi).  Aktywne uczestnictwo w sesji daje gwarancję odpowiedzi na konkretne, nurtujące problemy. 

 

“Ogarnij kryzys” - doradztwo online dla biznesu od STARTERA. Kto korzysta i dlaczego warto?

 

- Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ organizowane w czasie pandemii webinary dla nauczycieli i nasze indywidualne sesje doradcze spotkały się z ogromnym zainteresowaniem - tłumaczy Anna Zielińska-Fedoruk koordynatorka projektu DziałajMY z gdańskiego STARTERA. - Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że na niektóre spotkania online wszystkie miejsca były rezerwowane w ciągu zaledwie kilku godzin. To pokazuje, że środowisko nauczycieli jest otwarte na nowości.

Warto podkreślić, że sesje Q&A to kolejna odsłona kompleksowego wsparcia kompetencji dla nauczycieli pod hasłem „DziałajMY – wsparcie dla edukacji”. Tuż po tematycznych webinarach, indywidualnych sesjach doradczych czy warsztatach on-line w małych grupach czas na biznesowe rozwiązania.

 

Nauka online do 26 czerwca. Uczniowie przed wakacjami nie wrócą już do szkoły

 

  • 4 czerwca odbędzie się sesja Q&A z Michałem Mallekiem – ekspertem wykorzystania social media w edukacji. Szkoła coraz częściej korzysta z nowych technologii, a nauczyciele, czy dyrektor, muszą dbać o jej wizerunek. Nie wszyscy jednak uważają, że wykorzystanie mediów społecznościowych w szkole, na uczelniach i w środowisku jest potrzebne. Trzeba jednak uzmysłowić sobie fakt, że są one nie tylko narzędziem służącym rozrywce, ale w dużej mierze pełnią dziś funkcję informacyjną, komunikacyjną, edukacyjną, a nawet wychowawczą. Tożsamość współczesnego ucznia stawia nauczycieli, pedagogów i rodziców przed poważnym i pilnym zadaniem, polegającym przede wszystkim na podjęciu wyzwań budowania i nauczania z wykorzystaniem nowych technologii.

 

  • 18 czerwca z kolei podczas sesji Q&A porozmawiać będzie można z mecenas Ewą Bożko - Kozikowską, która prowadziła już wcześniej webinar dotyczący sytuacji nauczania zdalnego od strony prawnej. Sesja będzie rozszerzeniem pytań, które pojawiały się podczas otwartych spotkań webinarowych.



W sesji na temat motywacji, którą 28 maja poprowadził Stanisław Borawski, wykładowca psychologii pozytywnej na Wydziale Zamiejscowym Uniwersytetu SWPS w Sopocie, uczestniczyło 200 gdańskich nauczycieli. Również i ta sesja była kontynuacją wcześniejszego webinaru. 

Jeszcze do końca czerwca nauczyciele z gdańskich placówek oświatowych mogą korzystać także z bezpłatnego indywidualnego wsparcia z zakresu prawa, doradztwa zawodowego, nowych technologii czy też doradztwa psychologicznego.

- Dla środowiska edukacyjnego stworzyliśmy dedykowaną stronę z kompleksowym wsparciem w czasie pandemii oraz facebookowy profil Starter Edukacja. Społeczność w ciągu ostatnich kilku tygodni rośnie bardzo szybko, użytkowników mamy kilkuset - dodaje Anna Zielińska-Fedoruk. - Odczarowujemy mit nauczyciela, który staje się aktywnym uczestnikiem zmian technologicznych. Okres pandemii być może zbliżył do siebie dwa światy – generację Z i tradycyjne środowisko nauczycielskie.

 

IV Konferencja BeZee w ECS - w szkołach potrzeba więcej nowych technologii

 

Informacje na temat rezerwacji miejsc na wydarzenia na wspominanej stronie internetowej projektu. 

 

Projekt „DziałajMY – wsparcie dla edukacji” współfinansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

TV

Światowa stolica bursztynu