PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

IMGW wydał na czwartek dla Powiatu Gdańskiego ostrzeżenie przed burzami z gradem

IMGW wydał na czwartek dla Powiatu Gdańskiego ostrzeżenie przed burzami z gradem
Jest to ostrzeżenie 1. stopnia dla całego Powiatu Gdańskiego, od godz. 12.00 do godz. 24.00 w dniu 20.06.2019 r. Burzom mogą towarzyszyć opady gradu. Służby miejskie apelują do mieszkańców i turystów o zachowanie ostrożności.
IMGW przewiduje na dzisiaj burze dla całego Powiatu Gdańskiego - ostrzeżenie obowiązuje do północy
IMGW przewiduje na dzisiaj burze dla całego Powiatu Gdańskiego - ostrzeżenie obowiązuje do północy
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie burz z opadami miejscami od 20 do 30 mm, lokalnie możliwe do 40 mm, z porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów: 80%

W związku ostrzeżeniem IMGW, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku apeluje o zachowanie ostrożności, usunięcie z balkonów przedmiotów, które mogą ulec uszkodzeniu, unikanie stawania pod drzewami oraz jeśli to możliwe, pozostanie w domach.

Ostrzeżenie 1. stopnia, jest najniższe w trzystopniowej skali, stosowanej przez IMGW. Definicja brzmi następująco:

  • Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl