PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

III Gdańskie Targi Książki. Chcesz pomóc? Zgłoś się Regionalnego Centrum Wolontariatu

III Gdańskie Targi Książki. Chcesz pomóc? Zgłoś się Regionalnego Centrum Wolontariatu
Podczas Gdańskich Targów Książki, które odbędą się od 27 do 29 marca 2020 r. w AmberExpo, wydawnictwa z całej Polski zaprezentują swoją ofertę, odbędą się też spotkania z autorami i warsztaty dla dzieci. Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku szuka osób, które zechciałyby wspomóc wydarzenie organizacyjnie.
Jeszcze rok temu spotykali się na Ołowiance, teraz wielbiciele książek znajdą azyl na terenie AmbrExpo
Jeszcze rok temu spotykali się na Ołowiance, teraz wielbiciele książek znajdą azyl na terenie AmbrExpo
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Gdańskie Targi Książki już po dwóch edycjach wyrosły na największe wydarzenie literackie na Pomorzu. Rok temu klimatyczne i kameralne wnętrza Filharmonii Bałtyckiej odwiedziło ponad 15 tysięcy czytelników. Stąd też decyzja organizatorów Magdaleny Kalisz i Pawła Szopowskiego - o zmianie lokalizacji. W tym roku wydarzenie odbędzie się na terenie AmberExpo.

Ale targi to nie tylko sukces frekwencyjny. Każda edycja jest okazją do poznania twórców, spotkań z pisarzami i debat. Kiedy Gdańsk odwiedziły pisarki i pisarze z Islandii, rozmowy toczyły się również wokół tematu demokracji, otwartości i edukacji kształtującej postawy obywatelskiej. 

- Trzydniowe targi to pretekst do tego, aby porozmawiać o kulturze, która łączy, a nie dzieli, ma siłę oddziaływania pomimo różnic i barier - uważa Magdalena Kalisz. 

Gościem tegorocznej edycji będą twórcy bałkańscy, do udziału zaproszono kilkoro czołowych autorów z Serbii, Bośni i Chorwacji.

Na spotkania z autorami oraz warsztaty przeznaczone są w AmberExpo trzy oddzielne, działające równocześnie sale konferencyjne, a także foyer, w którym prowadzone będą przede wszystkim warsztaty dla dzieci.

Opis zadań dla wolontariuszy:

Podobnie jak w poprzednim roku wolontariusze zajmować się:

  • obsługą punktu informacyjnego (rozdawanie ulotek, planu itp.) - 2 osoby
  • obsługą sal (obsługa techniczna jest na miejscu, wolontariusze kierują ruchem, pomagają autorom i prowadzącym, sygnalizują koniec czasu itp.) - 6 osób (po 2 na każdą z sal)
  • pomocą przy warsztatach we foyer - 2 osoby, głównie w piątek oraz w niedzielę. Program jest jeszcze dookreślany i powinien być gotowy w 100% pod koniec lutego. W tym momencie potrzebujemy 2 osób na piątek i 2 osób na wybrane godziny w niedzielę.
  • pomocą przy montowaniu i aranżacji wystaw towarzyszących Targom (tylko w czwartek poprzedzający targi) - 2 osoby
  • pomocą autorom (tutaj koniecznie osoba władająca językiem angielskim) - 2 osoby
  • obsługą radiowęzła (zapowiadanie spotkań, informacja o tym, jacy autorzy podpisują aktualnie książki przy stoiskach, informacje bieżące) - 1 osoba

 

- Zadania dla poszczególnych osób tłumaczymy podczas jednego spotkania kilka dni przed targami, potem w ciągu targów na początek dnia organizujemy odprawę i przydzielamy godzinowo wszystkie zadania na dany dzień - tłumacza pracownicy Regionalnego Centrum Wolontariatu. - Oprócz udziału w targach wolontariusze będą więc zaproszeni na jedno spotkanie przed targami, na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy, w godzinach wieczornych.

Na co mogą liczyć wolontariusze? Na pracę w przyjaznej atmosferze, możliwość udziału w ciekawych prelekcjach czołowych polskich autorów oraz wybitnych autorów bałkańskich. Organizatorzy zapewniają też przekąski w ciągu dnia oraz pakiety książek dla każdego. 

Wymaganiem jest odpowiedni wiek wolontariusza. Musi być pełnoletni.

 

Termin: 26.03.2020 - 29.03.2020

Lokalizacja: Żaglowa 11 (Aniołki)

www.wolontariatgdansk.pl

 

WIĘCEJ o tym:

Jeszcze do niedzieli: Gdańskie Targi Książki. 70 wydawnictw, znani autorzy

III Gdańskie Targi Książki zmieniają lokalizację. Gośćmi będą literaci z Bałkanów

 

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze