• Start
  • Wiadomości
  • III edycja projektu „Cała Naprzód”. To praca i szansa na polepszenie życiowej sytuacji

III edycja projektu „Cała Naprzód”. To praca i szansa na polepszenie życiowej sytuacji

64 osoby będące w trudnej sytuacji na rynku pracy, aktywizują się zawodowo w ramach projektu „Cała Naprzód III”. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca kolejne osoby bezrobotne do udziału w tym projekcie. Projekt potrwa do końca czerwca 2023 roku. Szkolenia są bezpłatne.
21.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Uczestniczki projektu uczą się np. fryzjerstwa
Uczestniczki projektu uczą się np. fryzjerstwa
fot. ilustracyjna z Pixabay

Bezpłatne kursy, warsztaty i staże zawodowe dostosowane do zainteresowań, kompleksowe wsparcie specjalistów - to niektóre z propozycji dla uczestniczek i uczestników „Całej Naprzód III”. 

Kto może się zgłosić?

MOPR zaprasza do udziału w tej realizacji osoby, które ukończyły 30 lat, mieszkanki i mieszkańców Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatów gdańskiego i tczewskiego. To oferta wsparcia m.in. dla osób długo pozostających bez pracy np. z powodu niskich kwalifikacji oraz dla pracujących za minimalne wynagrodzenie. 

Udział w projekcie może być kluczowy szczególnie dla osób 50+, kobiet oraz osób z niepełnosprawnością – dla nich rynek pracy nie jest łaskawy.

Jakie warsztaty, szkolenia i profesjonalni doradcy?

Dzięki uczestnictwu w „Całej Naprzód III” można rozwinąć swoje umiejętności, zyskać nowe kompetencje zawodowe i znaleźć pracę zgodną z oczekiwaniami. Zainteresowani biorą udział m.in. w warsztatach talentów, podczas których poznają swoje mocne strony, predyspozycje i odkrywają prawdziwe pasje. Wsparcie projektowe obejmuje m.in. opracowanie indywidualnego planu działania dla uczestnika, zgodnego z jego potrzebami. Osoby biorące udział w „Całej Naprzód III” uczą się też np. jak napisać podanie o pracę czy jak zachować się w rozmowie z pracodawcą, by zakończyła się sukcesem. Merytorycznego, specjalistycznego wsparcia udzielają uczestniczkom i uczestnikom m.in. doradca zawodowy i pośrednik pracy.

Czy za szkolenia trzeba zapłacić?

Szkolenia są bezpłatne. Największym zainteresowaniem cieszą się kursy komputerowe, językowe i prawa jazdy (różne kategorie). Uczestnicy chętnie uczą się też różnych dziedzin rzemiosła, te umiejętności gwarantują bowiem znalezienie dobrze płatnej pracy. Uczestniczki projektu mogą wziąć udział np. w szkoleniach fryzjerskich, kosmetycznych, wizażu, florystycznych. W ofercie jest też np. kurs hotelarski.

Zgłoś się do projektu współfinansowanego ze środków unijnych

Projekt potrwa do końca czerwca 2023 roku. Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt w dni powszednie, pod numerem tel.: 58 347 82 99, kom.: 502 986 387 (biuro projektu). 

„Całą Naprzód III” realizują: gdański MOPR w partnerstwie z gminami Pszczółki i Suchy Dąb. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 5.2. Aktywizacja zawodowa, Poddziałanie 5.2.1. Aktywizacja zawodowa – mechanizm ZIT. Wartość realizacji to 2 088 000 zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 1 983 600 zł.

TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku