Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Hokej pod wodą, piłka na trawie i w hali, spacer po lesie

Co zobaczyć, na co się wybrać w ostatni sportowy weekend lutego? Piłkarze Lechii podejmują lidera Piasta Gliwice. Siatkarze Lotosu Trefl grają u siebie z prowadzącą ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Warto też sprawdzić, jak wygląda podwodny hokej a samemu można wziąć udział w Gdańskim Biegu Parkowym.

Hokej pod wodą, piłka na trawie i w hali, spacer po lesie
A
A
data publikacji: 27 lutego 2016 r.

Podwodny hokej będzie można obserwować na dużym ekranie, dzięki podwodnym kamerom
Podwodny hokej będzie można obserwować na dużym ekranie, dzięki podwodnym kamerom
Materiały prasowe

Sobota, 27 lutego, godz. 11.00-22.00

Turniej hokeja podwodnego Gorączka Sobotniej Nocy, pływalnia kryta MOSiR przy ul. Chałubińskiego 13

Hokej na lodzie nie jest obcy chyba nikomu, spora część mieszkańców Gdańska słyszała pewnie o hokeju na trawie, ale podwodny hokej? O tym cóż to takiego i na czym polega będzie można się przekonać podczas czwartej edycji zawodów Gorączka Sobotniej Nocy z udziałem zespołów z zagranicy.

Wstęp na trybuny jest bezpłatny, kibice podwodne zmagania będą mogli obserwować na dużym ekranie dzięki podwodnym kamerom.

Program zawodów

 • 10:45 - prezentacja drużyn
 • 11:00 - 14:00 – I faza turnieju (rozgrywki grupowe)
 • 14:00 - 21:00 - mecze II fazy
 • 22:00 - wręczenie pucharów i medali w restauracji VNS na Manhattanie w Gdańsku Wrzeszczu


Piłkarze Lechii tak cieszyli się po zwycięstwie nad Podbeskidziem. Czy podobnie będzie w sobotni wieczór?
Piłkarze Lechii tak cieszyli się po zwycięstwie nad Podbeskidziem. Czy podobnie będzie w sobotni wieczór?
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Sobota, 27 lutego, godz. 18.00

Mecz ekstraklasy piłki nożnej Lechia Gdańsk – Piast Gliwice, Stadion Energa Gdańsk

Biało-zieloni na wiosnę są gwarantem tego, co w futbolu najciekawsze – bramek. Dotychczasowe dwa spotkania z udziałem gdańszczan przyniosły łącznie 11 goli! Najpierw Lechia pokonała u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała, potem przegrała na wyjeździe z Koroną Kielce 2:4.

Na bramki liczymy także teraz.

- Jestem bardzo podekscytowany na myśl o potyczce z liderem ekstraklasy. Zarówno my, jak i Piast mamy kreatywnych zawodników, umiemy wyprowadzać kontrataki. Ale nie spodziewam się otwartego spotkania, raczej meczu walki - zapowiada trener Lechii Piotr Nowak. - Musimy popracować nad komunikacją, a także wyeliminować pewne dość głupie zagrania, które sprawiły, że nasi obrońcy dostali kartki. Na pewno jednak nie będziemy odstawiać nogi w pojedynkach. Musimy zagrać zdecydowanie, ale fair.

Do składu biało-zielonych wracają Rafał Janicki i Jakub Wawrzyniak, którzy nie grali przed tygodniem z Koroną. Ciekawe czy trener Nowak znajdzie w wyjściowej jedenastce miejsce dla Grzegorza Wojtkowiaka, który kapitalnie zagrał w Kielcach.

- Jesteśmy lepszym zespołem niż byliśmy jesienią. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, waleczni i nie boimy się starcia z liderem. Teoretycznie Piast jest faworytem tego spotkania. My jednak postaramy się, by teoria nie przeszła w praktykę i chcemy wygrać z zespołem z Gliwic. Żeby tak się stało musimy jednak zagrać nie na sto, ale na dwieście procent. Potrzebujemy też dopingu naszych kibiców i bardzo liczymy na wsparcie z ich strony - mówi Milos Krasić, pomocnik gdańskiej drużyny.

Bilety: 13, 20 i 28 zł ulgowe, 25, 40 i 55 zł.


W Gdańskich Biegach Parkowych nie trzeba biegać - cały dystans można pokonać marszem
W Gdańskich Biegach Parkowych nie trzeba biegać - cały dystans można pokonać marszem
Materiały prasowe

Niedziela, 28 lutego, godz. 9.30-14.30

Gdańskie Biegi Parkowe na Orientację, Gdańsk Ujeścisko, Park Leśny Kozacza Góra przy ul. Kaliskiej 8

Biegi Parkowe - imprezy rekreacyjno-sportowe w dzielnicach Gdańska - mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych zakątków Gdańska, wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą (tzw. imprez na orientację).

Uczestnik na starcie otrzymuję mapę terenu, na której czerwonymi kółkami zaznaczone są tzw. punkty kontrolne (PK). Trasę należy pokonywać w wyznaczonej kolejności. Na każdym PK znajduje się biało-czerwony „lampion” i specjalny perforator (dziurkacz). Obecność na PK trzeba potwierdzić na karcie startowej za pomocą perforatora. Każdy lampion na PK ma swój unikalny, dwucyfrowy numer. Wszystkie numery wraz z przypisaniem ich do poszczególnych PK znajdują się na opisie mapy, dzięki czemu uczestnik za każdym razem może zweryfikować, czy dotarł do właściwego PK.

Ważne jest też to, że nie trzeba biegać - cały dystans można pokonać marszem, dlatego zachęcamy do udziału również dzieci i całe rodziny.

Program

 • 9:30 - 12:00 przyjmowanie uczestników (można przyjść o dowolnej porze)
 • 10:00 - 12:30 start zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników
 • 13:30-14:30 zbieranie punktów kontrolnych z lasu

Każdy z uczestników otrzyma poczęstunek, napój, pamiątkowy medal, 1 pkt. do Turystycznej Odznaki Imprez na Orientację a najmłodsi wezmą udział w losowaniu nagród.

Koszt uczestnictwa w dniu startu lub dzień przed startem:

 • dzieci do 3 roku życia – 3 zł
 • dzieci w wieku 3-12 lat – 7 zł
 • młodzież w wieku 12-20 lat – 15 zł
 • dorośli powyżej 20 roku życia – 20 zł


Siatkarze Lotosu Trefl podczas jednego z treningów przed meczem z liderem PlusLigi - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Po prawej Bartosz Gawryszewski
Siatkarze Lotosu Trefl podczas jednego z treningów przed meczem z liderem PlusLigi - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Po prawej Bartosz Gawryszewski
Wojtek Jakubowski/www.gdansk.pl

Niedziela, 28 lutego, godz. 14.45

Mecz siatkarskiej PlusLigi Lotos Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Ergo Arena

ZAKSA w tym sezonie punktowała we wszystkich rozegranych meczach i tylko raz musiała uznać wyższość rywala. W listopadowym starciu to właśnie gdańszczanie pokonali po pięciu setach kędzierzynian. Od tamtego meczu aktualny lider PlusLigi zanotował 12 ligowych zwycięstw z rzędu! ZAKSA ma 12 punktów przewagi nad drugą Skrą Bełchatów i aż 15 nad czwartym w tabeli Lotosem Trefl, który do niedzielnego starcia przystępuje po wygranej za trzy punkty z Łuczniczką Bydgoszcz.

- Zwyciężyliśmy w Bydgoszczy 3:0, ale to nie było łatwe starcie. Łuczniczka postawiła nam trudne warunki i musieliśmy pozostawić na boisku dużo zdrowia i energii, żeby zakończyć to spotkanie takim wynikiem - przypomina kapitan gdańskiej drużyny Bartosz Gawryszewski. - Wygraliśmy z ZAKSĄ w pierwszym starciu na ich terenie i mocno się postaramy, aby w niedzielne popołudnie, przy gorącym wsparciu naszych kibiców, kolejny raz rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Jest to jednak drużyna, która nie wybacza błędów, dlatego musimy zagrać na sto procent skoncentrowani i zaprezentować sto dwadzieścia procent naszych możliwości.

Bilety od 15 zł ulgowe oraz 25 zł normalne, grupy szkolne 5 zł.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora