PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Hit turystyczny najbliższego sezonu? Według czeskiego portalu - Gdańsk

Hit turystyczny najbliższego sezonu? Według czeskiego portalu - Gdańsk
TripMania, portal z Czech specjalizujący się w turystyce, umieścił Gdańsk w pierwszej dziesiątce atrakcji turystycznych 2019 r. i zaprasza do odwiedzin w naszym mieście.
Długie Pobrzeże w Gdańsku
Długie Pobrzeże w Gdańsku
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Gdańsk jako świetne miejsce dla turystów chwaliły już liczne portale anglojęzyczne, teraz przyszła kolej na południowych sąsiadów Polski. Pavel Přeučil, dziennikarz czeskiego portalu o turystyce TripMania pisze:

Jak co roku, turyści, przedstawiciele biur podróży i krajowe centra turystyczne typowali pod koniec 2018 roku, co będzie główną atrakcją dla turystów w przyszłym roku i gdzie będzie największy napływ odwiedzających. Do pierwszej dziesiątki nie doszło niestety żadne z czeskich miast, ale jedno z najbliższych, polski Gdańsk, zajął piąte miejsce. Zapraszamy do odwiedzenia go.

Autor w swoim tekście przybliżającym Gdańsk (znajdziemy go m.in. w sekcji o wdzięcznej nazwie “Eurovǐkendy”) zachęca do przejścia się Drogą Królewską, podziwiania fasad patrycjuszowskich kamienic i odwiedzin w jednej z nich, czyli w Domu Uphagena - Muzeum Wnętrz Mieszczańskich. Podkreśla także urok fontanny Neptuna.


Ul. Mariacka w Gdańsku
Ul. Mariacka w Gdańsku
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Ulicę Mariacką zaś określa jako “bajkową”, charakterystyczną dla architektury starego Gdańska i jego Złotego Wieku z uwagi na bogate przedproża. Czech szczególnie zachęca do jej odwoedzenia:

Mariacka to popularne miejsce dla filmowców, zdominowane przez warsztaty jubilerskie i galerie z unikalną bursztynową biżuterią.

Czeski dziennikarz zaleca także odwiedziny w Narodowym Muzeum Morskim (zarówno w spichlerzach na Ołowiance, jak i w częściowo multimedialnym Ośrodku Kultury Morskiej), które - jak podkreśla - uważane jest za jedno z najlepszych tego typu muzeów w Europie.

W artykule, jako miejsca warte odwiedzin wymieniono także Twierdzę Wisłoujście oraz Oliwę - tu w szczególności autor poleca wizytę w Katedrze oraz spacer po parku.


Katedra Oliwska
Katedra Oliwska
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl