PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Historia i ekologia. Zobacz wideoczat przed sesją Rady Miasta - wtorek, 27 sierpnia, w samo południe
Historia i ekologia. Zobacz wideoczat przed sesją Rady Miasta - wtorek, 27 sierpnia, w samo południe
Zbliżają się ważne dla Gdańska i Polski daty: 31 sierpnia - podpisanie Porozumień Sierpniowych i 1 września - 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Radni na najbliższej sesji w czwartek, 29 sierpnia, zaplanowali debatę nad dokumentami odwołującymi się do tych historycznych wydarzeń. O czym jeszcze porozmawiają? Zobacz nasz wideoczat „Wszystkie Strony Miasta” na żywo na portalu gdansk.pl. Początek we wtorek, 27 sierpnia, o godz. 12.00.
Najbliższa sesja Rada Miasta Gdańska odbędzie się 29 sierpnia
Najbliższa sesja Rada Miasta Gdańska odbędzie się 29 sierpnia
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W czwartek, 29 sierpnia, o godz. 9.00 rozpocznie się XIII sesja Rady Miasta Gdańska. Radni dyskutować będą m.in. o apelu z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 39. rocznicy podpisania Porozumienia Gdańskiego złożonego przez Klub Radnych Wszystko dla Gdańska oraz oświadczenia w sprawie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, wniesionego przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. 

Oprócz tego klub radnych Koalicji Obywatelskiej złożył projekt apelu w sprawie ogłoszenia wyjątkowego stanu klimatycznego i pilnego podjęcia działań na rzecz przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.

Spodziewana jest też dyskusja i głosowania w sprawie zbywania i wydzierżawiania nieruchomości Gminy Miasta Gdańska, nadania nazwy ulicy gen. Władysława Andersa, a także zmianami do uchwały w sprawie ustalania na rok szkolny 2019/2020 planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych na terenie Miasta Gdańska.


Zaproszenie do programu skierowaliśmy do wszystkich klubów w Radzie Miasta Gdańska. Swoją obecność potwierdzili:

  • Kamila Błaszczyk - wiceprzewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej
  • Bogdan Oleszek - klub radnych Wszystko dla Gdańska


Wideoczat „Wszystkie Strony Miasta” na żywo na portalu gdansk.pl. Początek programu we wtorek, 27 sierpnia, o godz. 12.00. Zapraszamy!

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl