PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Hevelianum. “Czasoprzestrzeń miłości” - z astrobiolog dr Agatą Kołodziejczyk o uczuciach

Hevelianum. “Czasoprzestrzeń miłości” - z astrobiolog dr Agatą Kołodziejczyk o uczuciach
Dr Agata Kołodziejczyk, polska naukowiec związana m.in. z Europejską Agencją Kosmiczną, opowie w Hevelianum o miłości dziś (gdy miłosne podboje coraz częściej zdarzają się w wirtualnym świecie) i w przyszłości (gdy zaczniemy powszechnie latać w kosmos). Wykład odbędzie się w środę, 12 lutego, o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Heineken Open'er Festival. Koncert na Scenie Glownej Bon Iver. 05.07.2012
Heineken Open'er Festival. Koncert na Scenie Głównej - Bon Iver; 05.07.2012
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Tempo życia i konsumpcji zmienia relacje międzyludzkie. Kryteria wyboru partnera naznaczone są nowymi potrzebami, umiejętnościami, emocjami i językiem. Jak to wpływa na nasze związki miłosne? Co dzieje się w naszych głowach, gdy jesteśmy zakochani? Jacy będą kochankowie przyszłości? Jaką Pieśń nad pieśniami zapisze ludzkość w nadchodzącej epoce kolonizacji kosmosu?

Odpowiedzi na te ważkie pytania związane z miłością (na dwa dni przed Walentynkami) udzieli dr Agata Kołodziejczyk – astrobiolog i neurobiolog z Analog Astronaut Training Center, trenerka astronautów i badaczka przyszłych warunków życia ludzi na Księżycu, naukowiec Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Dr Agata Kołodziejczyk wystąpi w Hevelianum z wykładem o czasoprzestrzeni miłości
Dr Agata Kołodziejczyk wystąpi w Hevelianum z wykładem o czasoprzestrzeni miłości
Arch. A. Kołodziejczyk

 

Dr Kołodziejczyk będzie również opowiadać o miłości od strony biochemii mózgu, a także o tym, jak radzić sobie będą kolejne pokolenia zakochanych w czasach, gdy ludzie powszechnie będą latać w kosmos i pojawią się związki na kosmiczną odległość.

Wykład odbędzie się 12 lutego 2020, w środę, o godz. 17 w Sali Haxo (I piętro Wozowni Artyleryjskiej).  Wydarzenie na Facebook`u

image001 (1)

 

To będzie już czwarte spotkanie z nowego cyklu Hevelianum, który przygotowano z myślą o dorosłych entuzjastach nauki.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl