PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Halo, tu Wyspa! Kolejny numer lokalnej gazetki trafi do mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej

Halo, tu Wyspa! Kolejny numer lokalnej gazetki trafi do mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej
Wakacyjny numer wydawnictwa "Halo, tu Wyspa" jest już dostępny. Mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej, oraz odwiedzający ją turyści, znajdą w nim informacje o ciekawych miejscach w dzielnicy, aktualnościach z życia lokalnej społeczności, zapowiedzi letnich wydarzeń, a także krzyżówkę z nagrodami.
Dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej przygotowano kolejny numer lokalnej gazety
Dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej przygotowano kolejny numer lokalnej gazety
Fot. Łukasz Ogrodziński / www.gdansk.pl

 

Wakacyjny numer gazetki dostępny jest w różnych punktach na terenie Wyspy Sobieszewskiej (w sklepach, GAK Wyspie Skarbów, Punkcie Informacji Turystycznej, bibliotece) oraz w wersji PDF na stronie Gdańsk Wyspa Sobieszewska. Gazetka to pomysł na wzmocnienie dotychczasowych kanałów informacyjnych Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzonego przez Miasto Gdańsk, czyli profilu na Facebooku Teraz Wyspa Sobieszewska i strony internetowej Gdańsk Wyspa Sobieszewska. Jest też odpowiedzią na głosy mieszkańców, aby skuteczniej przekazywać informacje na temat działań podejmowanych przez Miasto oraz partnerów programu.

- Cieszymy się z pozytywnego odzewu na pierwszy numer gazetki. Zgłosili się do nas mieszkańcy, którzy chcą aktywnie włączyć się w tworzenie "Halo, tu Wyspa". Efektem takiej współpracy jest m.in. artykuł o wędrującym wiatraku z Wieńca, pierwszy odcinek opowiadania pt. "Tajemnice Wyspy”. Dużą popularnością cieszyła się też krzyżówka z nagrodami. Nie jest to prosta łamigłówka, ale większość odpowiedzi można wyszukać w gazetce – mówi Łukasz Kłos, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej.

W letnim numerze „Halo, tu Wyspa” poznajemy historię kolejnego mieszkańca Wyspy Sobieszewskiej. Pierwszą bohaterką cyklu była Mieczysława Cierpioł, prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. W wakacyjnym numerze przeczytamy z kolei wywiad z Jerzym Petryczko, prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Świbnie i jednocześnie Przewodniczącym Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska. Z tej rozmowy dowiemy się o odpowiedzialnej pracy strażaków, a także o ich zaangażowaniu w sprawy społeczne i życie dzielnicy. Czytelnicy i czytelniczki znajdą tu również ciekawe materiały edukacyjne: o budkach lęgowych z „Ptasiego Osiedla”, historię dziobaka, który nie jest zwierzęciem, a wytrwałą rośliną wydmową, informacje o rezerwatach Ptasi Raj i Mewia Łacha. Jest też żartobliwy poradnik plażowicza i astroporady, oraz zaproszenie do spacerów po wyspie z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami.

 

1

 

W tej lokalnej prasie nie mogło zabraknąć wyspiarskiej krzyżówki z nagrodami. Na zwycięzców czeka pięć zestawów nagród: słuchawki, frisbee, chusta wielofunkcyjna, ręcznik szybkoschnący i skarpetki. Szczegółowy regulamin krzyżówki dostępny jest na stronie Gdańsk Wyspa Sobieszewska.

W 2017 roku zawiązane zostało Partnerstwo na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej. Przystąpiło do niego 21 podmiotów i organizacji działających na Wyspie Sobieszewskiej. Od tej pory „wspólnymi siłami i w pełnym porozumieniu” realizują Program Społeczny Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzony przez Miasto Gdańsk, w ramach przygotowań do zlotów harcerskich i skautowych. Celem programu jest integracja mieszkańców, zwiększenie ich zaangażowania w sprawy lokalne, wzrost dbałości o środowisko naturalne Wyspy, poprawa estetyki dzielnicy oraz zwiększenie jej potencjału turystycznego. „Halo, tu Wyspa” to nowy kanał informacyjny wspierający komunikację właśnie międzysektorowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

Oprac. KG

Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze
Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze