Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Halloweenowe imprezy i wspominkowe Zaduszki. Propozycje na 31 października i 1 listopada

Pierwsze imprezy halloweenowe odbyły się już w weekend, ale właściwe obchody święta, które przybyło do nas zza oceanu, dopiero przed nami. Te przypadają 31 października (wtorek). W Gdańsku nie zabraknie zabaw przebieranych, ciekawych atrakcji i wydarzeń dla całych rodzin.

Halloweenowe imprezy i wspominkowe Zaduszki. Propozycje na 31 października i 1 listopada
A
A
data publikacji: 30 października 2017 r.

Gdańska Organizacja Turystyczna

Halloween w ZOO? Dlaczego nie! We wtorek 31 października, w godz. 9.00-16.30 Gdański Ogród Zoologiczny (Gdańsk, ul. Karwieńska 3) zaprasza na zwiedzanie z dreszczykiem. Specjalnie z okazji święta strachów, pawilon lwów zmieni się w grotę grozy, pełną pajęczyn i duchów. - Zapraszamy do odwiedzenia strrrasznego ZOO, szczególnie w strrrasznych przebraniach! - zachęcają organizatorzy.

Bilety: 10-40 zł.


Bal przebierańców na placu zabaw
, i to nie byle jakim - to z kolei propozycja Playground Arena (Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1) dla najmłodszych. Dzieciaki będą miały przed sobą dwie godziny szalonej zabawy pod okiem animatora, malowanie buziek, nie zabraknie też licznych gier i konkursów, a w specjalnie przygotowanym pokoju strachu podany zostanie poczęstunek.

Początek o godz. 17.30. Bilety: 29 zł. Uwaga! Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca - pod nr tel. 733 843 843 lub mailowo: recepcja@playgroundarena.pl.


Na halloweenową noc pełną strachu i grozy jak co roku zaprasza klub Parlament (Gdańsk, ul. Świętego Ducha 2).

- Wszystkie koszmary wyjdą na ulice miast by przerażać i ziścić nasze najgorszy sny. Czas spojrzeć strachom w oczy i pokonać wszelkie lęki! Zapowiada się największa jatka tego roku! Upiorny nastrój, mrożąca krew w żyłach zabawa i nieziemsko szaleńcze atrakcje towarzyszyć będą starciu dobra ze złem! Nie pozwól się przestraszyć! Twoją jedyną szansą na przetrwanie jest dołączenie do naszej grupy superbohaterów walczących ze strachem i okrucieństwem! - zaprasza klub.

Warto zadbać tego wieczoru o oryginalny kostium, bo na imprezie będzie fotograf, a na autorów najciekawszych przebrań czekają atrakcyjne nagrody.

Początek imprezy, która odbędzie się we wtorek 31 października, o godz. 21.00. Bilety: nieprzebrani 20 zł, osoby w pełnym przebraniu wstęp wolny.


Miłośników horrorów i filmów grozy na pewno ucieszy maraton przygotowany przez kino Helios. Maratończycy będą mogli wybrać spośród aż dwóch zestawów specjalnie wyselekcjonowanych na tę okazję horrorów.

W programie każdego zestawu znajdziemy cztery filmy dla tych, którzy lubią się bać - większość z nich pokazanych zostanie przedpremierowo, ponadto wśród nich znajdą się filmy, które można będzie zobaczyć wyłącznie w kinie Helios.

W pierwszym znalazły się takie obiecujące produkcje, jak „Slumber” (pokaz przedpremierowy), „Krucyfiks” (premiera 13 października 2017 r.), „Mroczna pieśń” (pokaz przedpremierowy) oraz „Redwood” (pokaz przedpremierowy).

Do drugiego zestawu trafiły natomiast tytuły, takie jak: „Dead Awake” (pokaz przedpremierowy), „To przychodzi po zmroku” (premiera 22 czerwca 2017 r.) - uznawany za jeden z najmocniejszych horrorów tego roku, „Męczennicy” (pokaz przedpremierowy) i „Co się wydarzyło w Gracefield” (pokaz przedpremierowy).

Maraton Halloween odbędzie się w dwóch kinach sieci Helios: w Helios Metropolia (Gdańsk, ul. Jana Kilińskiego 4) i Helios Alfa Centrum (Gdańsk, ul. Kołobrzeska 41C). Początek maratonu o godz. 23.00. Bilety: normalny 36 zł, ulgowy 32 zł.


Kolejną klubową propozycję na wtorek 31 października przygotował klub Bunkier (Gdański, ul. Olejarna 3).

- Uwielbiamy to święto - zapraszają właściciele. - Zapraszamy Was do najbardziej klimatycznego klubu w Polsce. Niesamowita impreza, najlepsi didżeje, przepyszne „krwiste” koktajle i halloweenowy „scary burger”.

Goście do dyspozycji będą mieli dwa parkiety do zabawy, na dwóch kondygnacjach. O zabawę na górnym zadba WhiteBoy - DJ, który łączy wszystkie gatunki począwszy od nudisco, poprzez house aż po r’n’b, tworząc autorski energetyczny mix, który nie pozwala zejść z parkietu.

Muzykę na dolnym parkiecie zapewni z kolei DJ Crusader, który tego wieczoru zaprezentuje energiczną mieszankę muzyki elektronicznej - takiej jak trap, DnB oraz dubstep - przyprawionej o rockowe hity. Słowem, każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto postarać się o ciekawe przebranie, bo gości obserwować będzie specjalnie wybrane jury, które wskaże najlepsze tego wieczoru stroje i kostiumy. Na najbardziej pomysłowych gości czekają niespodzianki.

Początek imprezy o godz. 21.00. Bilety: przebrani wstęp wolny, pozostali 20 zł.


We wtorkowy wieczór w swoje progi zaprasza również pub Pułapka (Gdańsk, ul. Straganiarska 2), który przygotował halloweenową zabawę z piwem dyniowym i innymi dyniowymi trunkami. Sam lokal także zostanie specjalnie przystrojony - będzie trochę strasznie, a trochę śmiesznie.

Na wszystkich przebranych czeka specjalna promocja na barze. To nie koniec atrakcji, ale reszta… to niespodzianka.

Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.


A gdy już się wybawimy, po wtorkowym szaleństwie warto na chwilę się wyciszyć, odpocząć i w spokoju pomyśleć o tych, którzy od nas odeszli. W środę 1 listopada, z okazji Święta Zmarłych, jak co roku w Centrum św. Jana (Gdańsk, ul. Świętojańska 50) odbędą się Pomorskie Zaduszki Artystyczne.

Wystąpi Chór Barbershop Quartet, Tomasz Olszewski (gitara, śpiew) oraz Kacper Ołowski (fortepian). Violetta Seremak- Jankowska i Zbigniew Jankowski odczytają epitafia autorstwa poetki Bożeny Ptak.

Wspominani będą: Hubert Pobłocki, Jerzy Kamiński, Janusz Kowalski, Włodzimierz Weyna, Stefania Zarzecka, Mariusz Maciej Ojcomił Żydowo, Helena Mołoń, Lidia Drożyńska-Patok, Danuta Idzikowska, Piotr Dwojacki, Jerzy Marian Młynarczyk, Jan Ciechowicz, Henryk Zalesiński, Andrzej Zgorzelski i Józef Golec.

Podczas wydarzenia zostanie również zaprezentowana idea Hospicjum Pomorze Dzieciom. 

- W tegorocznej edycji Pomorskich Zaduszek Artystycznych pragniemy zwrócić uwagę tych, którzy w pierwszych dniach listopada wspominają swoich najbliższych, wspominają ludzi, którzy zostawili ślad w życiu publicznym, w sztuce i kulturze naszego regionu, na najmłodszych lokatorów Hospicjum, na dzieci, które nie zdążyły na życiowe sukcesy, kariery, porażki i zwycięstwa, nie zdążyły nawet zgrzeszyć - mówią pracownicy Hospicjum.

Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora