PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gwiazdy w meczu dla hospicjum dziecięcego

Gwiazdy w meczu dla hospicjum dziecięcego
Michalczewski, Blanik, Brzęczek, Majdan, Cypryański, Moskwa, Włodarczyk – to tylko niektóre gwiazdy sportu i ekranu, które w sobotnie popołudnie, 5 września, na PGE Arenie pokażą swoje umiejętności piłkarskie. Powód? Pomoc chorym dzieciom. Obecność obowiązkowa, wstęp wolny. Początek o godz. 16.

Dariusz Michalczewski nie po raz pierwszy wybiegnie na murawę. W ubiegłym roku zagrał w meczu „Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata”.
Dariusz Michalczewski nie po raz pierwszy wybiegnie na murawę. W ubiegłym roku zagrał w meczu „Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata”.
Piotr Połoczański

Organizatorami spotkania są Fundacja „Pomorskie Hospicjum dla Dzieci” w Gdańsku i PGE Arena Gdańsk.

– Mecze piłkarskie, których celem jest zbiórka pieniędzy dla naszych dzieci, organizowane są cyklicznie co roku – mówi Marta Artkiewicz z hospicjum. – Z całej sytuacji najbardziej zadowolone są oczywiście dzieci.

W sobotę na murawie staną naprzeciwko siebie Reprezentacja Artystów Polskich i Reprezentacja Przyjaciół Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Na boisku pojawią się gwiazdy sportu i ekranu. Wśród tych pierwszych będą m.in. mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski, mistrz świata i olimpijski w gimnastyce Leszek Blanik, najlepszy polski rugbista w historii Grzegorz Kacała, dwukrotny medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej Marcin Lijewski, wicemistrz świata i mistrz Europy w siatkówce Piotr Gruszka oraz Jerzy Brzęczek, wicemistrz olimpijski i były trener piłkarzy Lechii Gdańsk. Z aktorów pojawią się m.in. Przemysław Cypryański, Marek Włodarczyk, Robert Moskwa i Tomasz Schimscheiner.

– Zanim zająłem się boksem, grałem w piłkę. Chciałem być świetnym piłkarzem – śmieje się Dariusz Michalczewski, gdańszczanin, który przez 10 lat (1994-2003) skutecznie bronił tytułu zawodowego mistrza świata w boksie. – Dlaczego gram w tym meczu? Lubię pomagać, a szczególnie dzieciakom.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 roku, świadcząc całodobową opiekę w domach pacjentów. Dzieci kierowane do hospicjum są dotknięte schorzeniami onkologicznymi, chorobami metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami rozwojowymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do przedwczesnej śmierci.

Opieka, którą zapewnia hospicjum dzieciom i ich rodzinom, jest całkowicie bezpłatna. Część kosztów – około 40 procent – pochodzi z Narodowego Funduszu Zdrowia. Pozostałą kwotę hospicjum musi zdobyć samo. Stąd m.in. takie akcje, jak sobotni mecz na PGE Arenie.

– Wsparcie pochodzące ze zbiórek jest dla nas bardzo cenne – podkreśla prezes Fundacji „Pomorskie Hospicjum dla Dzieci” Małgorzata Bałkowska. – To kolejne spotkanie piłkarskie z udziałem Reprezentacji Przyjaciół Hospicjum na PGE Arenie i jestem przekonana, że tym razem również będzie można połączyć dobry uczynek ze świetną zabawą.

– Datki będziemy zbierać podczas meczu. Po jego zakończeniu zostanie zorganizowana aukcja, w której wezmą udział zaproszeni goście – dodaje Marta Artkiewicz.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.30, pół godziny przed jego rozpoczęciem będzie można odebrać bezpłatne wejściówki przy wejściu na żółtą trybunę (od strony ul. Uczniowskiej).


Zobacz także: Fundacja „Pomorskie Hospicjum dla Dzieci” 


Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze