Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Scena główna, cztery strefy - gwiazdy internetu na Likes Festival

Po raz kolejny do Gdańska przyjadą youtuberzy, streamerzy a także - po raz pierwszy - znane postaci świata cosplayu, by wziąć udział w Likes Festivalu - Festiwalu Ludzi Internetu. Impreza odbędzie się w sobotę, 18 listopada, w AmberExpo. Atrakcje będą czekać na scenie głównej oraz w czterech strefach: Game Zone, Cosplay Zone, Food Zone i Likes Zone. Impreza odbywać się będzie równolegle z Targami Gra i Zabawa.

Scena główna, cztery strefy - gwiazdy internetu na Likes Festival
A
A
data publikacji: 15 listopada 2017 r.

Likes Festival (wtedy jeszcze Hoop Likes Festival) w 2015 roku był możliwością spotkania się z najpopularniejszymi wówczas blogerami. Nz. Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, z fanką
Likes Festival (wtedy jeszcze Hoop Likes Festival) w 2015 roku był możliwością spotkania się z najpopularniejszymi wówczas blogerami. Nz. Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, z fanką
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Tegoroczna, czwarta edycja Likes Festivalu - Festiwalu Ludzi Internetu, która odbędzie się w Amber Expo (Gdańsk, ul. Żaglowa 11) będzie inna niż dotychczasowe. Po pierwsze potrwa tylko przez jeden dzień, a nie dwa, jak to było dotychczas. Po drugie, „zniknęła” stref Music Zone i scena koncertowa, na której można było podziwiać polskie muzyczne gwiazdy internetu, które w ten sposób zrobiły nagłą, imponującą karierę.

Co zatem zostaje? Tradycyjnie, gwiazdy YouTube’a i nie tylko opanują strefę Likes Zone. Tam będzie można spotkać się ze znanymi twórcami internetowymi, porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcie i zdobyć autograf. Lista tegorocznych gości zaproszonych do Likes Zone to aż 15 nazwisk i grup: Grupa Filmowa Darwin, Mietczyński, Medusa, SuperMwk, Madlencia, Dealereq, Tritsus, Doknes, Rembol, Dafuq, Jachimozo, Junajted, Mai Linh, Shappi i Skazza.

Jak co roku nie mogło zabraknąć oczywiście Game Zone, cieszącej się zawsze ogromną popularnością. Tu każdy będzie miał możliwość wzięcia udziału w zmaganiach w swoją ulubioną grę i zaspokoić żądzę współzawodnictwa w otwartym turnieju League of Legends. Ci, którzy nie będą mieli ochotę na rywalizację, będą mogli skorzystać z bezpłatnej strefy free-to-play, gdzie znajdą się nowości i znane tytuły, takie jak: Star Wars: Battlefront 2, Need For Speed: Payback, Call of Duty: WWII czy gry z serii LEGO. Będzie także możliwość przetestowania nowinek technologicznych, w tym najnowszych technologii AR oraz VR.


Absolutną nowością Likes Festival będzie Cosplay Zone. Do Gdańska przyjadą m.in. mistrzynie przebierania się za postaci: Shappi i Madlencia
Absolutną nowością Likes Festival będzie Cosplay Zone. Do Gdańska przyjadą m.in. mistrzynie przebierania się za postaci: Shappi i Madlencia
mat. Likes Festival

Absolutną nowością Likes Festivalu będzie za to Cosplay Zone (ang. „costume playing”), poświęcona sztuce przebierania się za postaci z gier, komiksów, itp. - Chcieliśmy utrzymać tradycję festiwalu - wcześniej zawsze była tutaj Fashion Zone. Ponieważ nam bliżej jest do tego, co jest związane z grami i internetem, zdecydowaliśmy się na cosplay. Myślę, że to jest na tyle ciekawe, że zainteresuje nie tylko graczy, ale i innych twórców internetowych i fanów - mówi Kacper Czapiewski z agencji CFA, odpowiedzialnej za realizację imprezy.

Powód zorganizowania takiej strefy jest jeszcze jeden. Choć moda na cosplay rozprzestrzeniła się szczególnie w Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie, jak tłumaczy Czapiewski, w Polsce też już coraz bardziej się rozwija. - Mamy na polskiej scenie bardzo dużo talentów, jeśli chodzi o cosplay. Kilka z nich, jak Shappi i Madlencia, pojawi się na Likes Festival. Warto zaznaczyć, że Shappi wielokrotnie wygrywała międzynarodowe konkursy w tej dziedzinie. Mamy się czym chwalić, dlatego warto mówić o polskiej scenie cosplayu i organizować wydarzenia jej poświęcone.

Co ważne, będzie to strefa, w której wystąpią nie tylko zaproszeni goście, ale każdy będzie mógł pokazać swoje alter ego. Wystarczy zapisać się poprzez formularz i pochwalić swoim strojem przed szeroką publiką podczas Gali Cosplay, która odbędzie się o godz. 14. Zarówno przed galą, jak i po, będzie można na terenie festiwalu spotkać cosplayerów.

(Formularz zgłoszeniowy na galę dostępny TUTAJ).

Przebrania oceni Shappi, która wybierze spośród zgłoszeń 20 osób, które otrzymają szanse zaprezentowania się przed publicznością. Wszyscy, którzy wystąpią, zostaną nagrodzeni.


Z fanami w Gdańsku spotkają się popularni youtuberzy, m.in. G. F. Darwin i Mietczyński
Z fanami w Gdańsku spotkają się popularni youtuberzy, m.in. G. F. Darwin i Mietczyński
mat. Likes Festival

Choć program festiwalu został okrojony do jednego dnia, na uczestników czeka w zamian jeszcze jedna strefa: Food Zone. Tu, na żywo, gotować i przygotowywać potrawy będą znani kucharze i ludzie internetu: Dorota Kamińska, Artur Moroz i Sebastian Olma.

Kolejne wydarzenia czekać będą na Scenie Głównej, gdzie odbywać się będą dyskusje, spotkania i występy. Z fanami spotkają się m.in. Mietczyński i G. F. Darwin, którzy opowiedzą o swojej pracy. Organizatorzy zapowiadają też występ muzyczny.

Likes Festival odbędzie się w Amber Expo w sobotę, 18 listopada, w godz. 10-20. Szczegółowy program godzinowy będzie podany wkrótce na stronie festiwalu

Impreza odbywać się będzie równolegle z Targami Gra i Zabawa. Wstęp: zakup biletu na Targi Gra i Zabawa.

Wstęp: bilet na Targi Gra i Zabawa 18-19 listopada 2017 r.
  • Bilet jednodniowy - 30 zł
  • Bilet jednodniowy ulgowy - 20 zł
  • Bilet rodzinny 20 zł/ os./ dzień (maksymalnie 2 opiekunów dzieci w wieku 7-14 lat)
  • Bilet dwudniowy - 40 zł
  • Bilet dwudniowy ulgowy - 30 zł
  • Dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora