PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Gwiazdka, choinka i mikołaj zawitali na Orunię
Gwiazdka, choinka i mikołaj zawitali na Orunię
W sobotę, 8 grudnia, po południu pod kawiarnię Kuźnia przy ul. Gościnnej zabytkową limuzyną zajechał mikołaj, dając tym samym sygnał do rozpoczęcia świątecznego festynu.
Choinka na Oruni rozbłysła po raz dwudziesty
Choinka na Oruni rozbłysła po raz dwudziesty
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Atrakcjami XX już Gwiazdki na Oruni były m.in. stoiska z okolicznościowymi specjałami tutejszej kuchni i rękodziełem, występy zespołów dziecięcych, kolędy, konkursy z nagrodami, gorący poczęstunek i prawdziwie rodzinna atmosfera.

O godz. 17 przed Kuźnią miało miejsce uroczyste zapalenie oruńskiej choinki. Ceremonię rozpoczęły życzenia złożone mieszkańcom przez św. Mikołaja i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Teatr Ognia Mamadoo okrasił wydarzenie pokazem nawiązującym do idei światła i pokoju, zaś w role aniołów paradujących na szczudłach wcieli się artyści Teatru Feta.


Mikołaj zajechał na Orunię zabytkową limuzyną
Mikołaj zajechał na Orunię zabytkową limuzyną
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP


Świąteczne światło przyniósł tłumnie zebranym oruniakom anioł ze Wspinalni Alfa, spływając po linie z wieży kościoła pw. św. Jana Bosko. Zapaleniu światełek na choince towarzyszył złoty deszcz symbolizujący łaski dla mieszkańców i gości Gdańska.

Scenarzystą i reżyserem widowiska był Michał Juszczakiewicz. Kostiumy oraz scenografię przygotowała Elwira Twardowska. XX Gwiazdkę na Oruni zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia wspólnie z licznymi partnerami

Źródło: KFP


oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl