PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gwiazda alternatywy Mikromusic w marcu w Gdańsku. Bilety już w sprzedaży

Gwiazda alternatywy Mikromusic w marcu w Gdańsku. Bilety już w sprzedaży
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na koncert Mikromusic w Teatrze Szekspirowskim m Koncert Mikromusic z gościnnym udziałem Skubasa oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego w GTS. Koncert odbędzie się w 15 marca 2019 roku, a bilety są w cenie od 65 od 85 zł.
Mikromusic stanowią: Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński, Robert Szydło, Robert Jarmużek, Adam Lepka i Łukasz Sobolak
Mikromusic stanowią: Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński, Robert Szydło, Robert Jarmużek, Adam Lepka i Łukasz Sobolak
Mat. pras.


Jaka to muzyka? Słychać w niej inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ją jako avant pop lub art pop. Na profilu FB zespołu możemy przeczytać: “Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako Mikromusic.”  

Mikromusic założyła Natalia Grosiak wraz z gitarzystą Dawidem Korbaczyńskim w 2002 roku we Wrocławiu. Pierwszą płytę wydali w 2006 r. - patronowała jej radiowa Trójka, a publiczność szybko ich zaakceptowała. Tak samo zresztą jak muzyczni krytycy. Kawał Polski nuciło kilka lat temu: “Daj chłopaka, nie wariata, daj nie palacza, nie biedaka daj, nie pijaka…”. Pochodząca z czwartej płyty zespołu pt. Piękny koniec piosenka - “Takiego chłopaka”, znalazła się też na ścieżce dźwiękowej filmu “Facet (nie)potrzebny od zaraz” z 2014 r. Choć tam śpiewała ją Joanna Kulig.

To zresztą nie koniec ich “filmowej” działalności. Zespół stworzył też muzykę do filmu „Chemia” (reż. Bartek Prokopowicz) i „Konfident” (reż. Juraj Nvota) oraz do spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” dla Teatru Muzycznego Capitol (reż. Konrad Imiela).

Koncert odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 15 marca 2019 roku, godz. 20
Koncert odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 15 marca 2019 roku, godz. 20
Mat. pras.

 

Dziś zespół ma na koncie sześć płyt studyjnych, udział w najważniejszych polskich festiwalach - wystąpili na Open'er Festival, Ladies Jazz Festival, Top Trendy i na Festiwalu Piosenki w Opolu - dwie nominacje do Fryderyka, a piosenka “Tak mi się nie chce” z ubiegłorocznego albumu - już prawie 7 mln wyświetleń na youtube. Zawsze też dbali o wizualną stronę swojej twórczości - ich teledyski były wielokrotnie nominowane i nagradzane na takich festiwalach jak: Yach Film Festival, Camerimage, czy Berlin Music Video Awards.    Pełny skład zespołu to pisząca teksty i śpiewająca Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński na gitarze,  Robert Szydło na gitarze basowej, Robert Jarmużek - piano, Adam Lepka – trąbka i instrumenty perkusyjne i Łukasz Sobolak – perkusja.

Ostatnio w Gdańsku grali w listopadzie w Starym Maneżu. Przyjadą do nas ponownie 15 marca 2019 roku. Koncert odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i będzie to wyjątkowy i jedyny taki w Polsce ze względu na skład artystów, którzy staną na scenie wraz z Mikromusic. Tego wieczoru usłyszymy bowiem również Skubasa oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego.

Skubas to kolejna gwiazda muzyki alternatywnej. W 2015 roku nagrał z Mikromusic utwór “Bezwładnie”, a teledysk do tej właśnie piosenki jest właśnie jednym z dwóch nagrodzonych w Gdańsku - Yachem.


Koncert Mikromusic + Skubas + Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego
Gdański Teatr Szekspirowski, 15 marca 2019 roku, godz. 20.
Bilety: 65 zł – miejsca stojące, 85 zł – miejsca siedzące (galerie środkowe), 65 zł - miejsca siedzące (galerie boczne).
Sprzedaż biletów rozpoczęła się w czwartek, 13 grudnia 2018. Bilety dostępne w kasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, ul. W. Bogusławskiego 1 oraz online na stronie www.bilety.teatrszekspirowski.pl.Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze