PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Grzegorz Braun oficjalnie kandydatem na prezydenta Gdańska (od poniedziałku, 11 lutego)
Grzegorz Braun oficjalnie kandydatem na prezydenta Gdańska (od poniedziałku, 11 lutego)
W miniony piątek Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku wstrzymała procedurę rejestracji Grzegorza Brauna jako kandydata na prezydenta miasta Gdańska. W poniedziałek, 11 lutego dokonała oficjalnej rejestracji.
Grzegorz Braun zebrał wystarczającą liczbę podpisów, by kandydować na prezydenta Gdańska, lecz komisja wyborcza wstrzymała jego rejestrację jako kandydata do 11 lutego
Grzegorz Braun zebrał wystarczającą liczbę podpisów, by kandydować na prezydenta Gdańska, lecz komisja wyborcza wstrzymała jego rejestrację jako kandydata, ze względu na nieścisłości w podanym adresie. 11 lutego kandydatura Brauna została zarejestrowana
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Jak poinformowało w piątek wieczorem biuro Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna gdańska MKW jako powód wstrzymania rejestracji kandydata podała (cytujemy) “fakt, że w obowiązującym formularzu zgłoszeniowym w miejscu informacji o adresie zamieszkania kandydata zgodnie ze stanem faktycznym wpisany został adres zamieszkania. Komisja uznała jednak, że w tej rubryce powinien był zostać wpisany adres, pod którym kandydat widnieje w rejestrze wyborców. Ten rzekomy błąd został usunięty, jednak mimo to kandydat nie został zarejestrowany."

Ostatecznie w poniedziałek, 11 lutego, po wyjaśnieniu nieścisłości, został zarejestrowany.

To już oficjalnie oznacza, że w przedterminowych wyborach na urząd prezydenta Miasta Gdańska, które wyznaczono na niedzielę, 3 marca - wystartuje troje kandydatów.

Grzegorz Braun zebrał 5,9 tys. podpisów poparcia pod swoją kandydaturą w wyborach na prezydenta miasta Gdańska, które odbędą się 3 marca br., kolejny kandydat - Marek Skiba ponad 5 tys. Aleksandra Dulkiewicz otrzymała takie poparcie od 25 tys. wyborców.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl