Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Grunwaldzka, Zaroślak. Budowa dróg i wiaduktu - zmiany w ruchu drogowym

W związku z modernizacją al. Grunwaldzkiej w poniedziałek, 16 lipca, jeden pas ruchu zostanie wyłączony. Ze względu na kolejny etap budowy Wiaduktu Buskupia Górka w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 lipca) do zmian w ruchu dojdzie także na ul. Zaroślak.

Grunwaldzka, Zaroślak. Budowa dróg i wiaduktu - zmiany w ruchu drogowym
A
A
data publikacji: 15 lipca 2018 r.
Al. Grunwaldzka w okolicach zajezdni trwamwajowo-autobusowej w Oliwie
Al. Grunwaldzka w okolicach zajezdni trwamwajowo-autobusowej w Oliwie
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Zmiany w ruchu na al. Grunwaldzkiej

W związku z rozpoczęciem prac związanych z modernizacją al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abrahama w poniedziałek, 16 lipca, od około godziny 5:30 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca kolejno na zamknięciu przebudowywanej jezdni o jeden pas ruchu. Najpierw pas prawy, następnie środkowy, na koniec lewy.

- W tym czasie wykonawca przystąpi do realizacji robót sieciowych, rozbiórkowych i frezarskich. Dodatkowo lewoskręty na wszystkich skrzyżowaniach będą utrzymane tak długo, jak będzie to możliwe. O wszystkich utrudnieniach będziemy informować z wyprzedzeniem. Za niedogodności związane z realizacją inwestycji przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość - mówi Martyna Wolak z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. 

Mapka al. Grunwaldzka z zaznaczonymi fragmentami, które będą modernizowane
Mapka al. Grunwaldzka z zaznaczonymi fragmentami, które będą modernizowane
DRMG

Zmiany w ruchu przez ul. Zaroślak

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy Wiaduktu Biskupia Górka w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 lipca) około godz. 23.15, zamknięta dla ruchu zostanie ul. Zaroślak na odcinku między budynkiem nr 21 przy ul. Zaroślak a budynkiem nr 10 przy ul. Spadzistej (na wysokości mostku). Poniższa organizacja potrwa do końca września.

Proponowany objazd dla pojazdów mieszkańców dzielnic Chełm i Orunia Górna:

  • w kierunku dzielnicy Chełm: Trakt św. Wojciecha, zjazd w prawo na kładkę nad kanałem Raduni w rejonie stacji benzynowej Ochman (około 400 m od istniejącego skrzyżowania Traktu Św. Wojciecha z ul. Zaroślak), włączenie się do ruchu na ul. Zaroślak w pobliżu skrzyżowania z ul. Stoczniowców
  • w kierunku Śródmieścia: ulicami: Cienistą, Sikorskiego, Aleją Armii Krajowej do węzła Groddecka lub Unii Europejskiej

Ruch pieszy będzie się odbywał po tymczasowym chodniku przy ul. Spadzistej wzdłuż budynku nr 10, następnie po ul. Kaznodziejskiej do ul. Spadzistej. Dojście do ul. Zaroślak będzie przy budynku nr 5 na ul. Spadzistej. Mieszkańcy do swoich posesji będą mogli się dostać ulicami Spadzistą i Kaznodziejską.

Dla rowerzystów wyznaczony zostanie objazd wzdłuż budynku nr 10 przy ul. Spadzistej, następnie po ul. Kaznodziejskiej do ul. Spadzistej i ul. Spadzistą aż do budynku nr 8 na ul. Zaroślak.

Ul. Zaroślak - wprowadzone zmiany
Ul. Zaroślak - wprowadzone zmiany
DRMG

Autobusy linii dziennych 108 i 118 oraz linii nocnej N4 nie będą mogły przejechać ul. Zaroślak. Dla tych linii zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu:

  • Funkcjonowanie linii 108 i 118 zostanie całkowicie zawieszone. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza 918 co 20 minut w ciągu dnia i co 30 minut po godz. 20:00 na trasie:
  • Kierunek Ujeścisko -> Chełm: Ujeścisko Jeleniogórska – Piotrkowska – Warszawska - Łódzka – Havla – Witosa –jazd na pętlę Chełm Więckowskiego – Cienista – Brzegi – Stoczniowców – Hirszfelda – Wronki – Buczka – Chałubińskiego – Sikorskiego – Chełm Witosa
  • Kierunek Chełm -> Ujeścisko: Chełm Witosa – Sikorskiego – Chałubińskiego – Buczka – Reformacka – Stoczniowców – Brzegi – Cienista – Witosa – zajazd na pętlę Chełm Więckowskiego – Witosa – objazd skrzyżowania Łostowicka/Armii Krajowej – Havla – Łódzka – Warszawska – Piotrkowska – Ujeścisko Jeleniogórska.
  • Nieobsługiwane będą przystanki:

· „Dragana – Kładka” [1244]

· „Dragana – Szkoła” [1245]

· „Zaroślak” [1236], [1237]

  • Dla linii nocnej N4 – pomiędzy przystankami „Buczka” i „Brama Wyżynna” będzie obowiązywać trasa objazdowa: ... - Chałubińskiego – Sikorskiego – Armii Krajowej – Okopowa - ... Na trasie objazdu obowiązują przystanki jak dla linii nocnej N13 i dodatkowo na żądanie: „Grabowskiego” [1243].

Zmiany podyktowane są rozpoczęciem kolejnego etapu robót związanych z budową Wiaduktu Biskupia Górka. Podczas tego etapu zostanie rozebrana istniejąca nawierzchnia drogowa. Zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, w związku z czym przełożone zostaną kable energetyczne i teletechniczne (wraz z demontażem istniejących instalacji). Następnie wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudowami oraz przyległym chodnikiem i dwiema zatokami autobusowymi. 

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl