Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Iluminacje i jeszcze więcej. Grudzień 2017 w Gdańsku oczami naszych fotoreporterów

Najważniejsze wydarzenia miesiąca w naszym mieście? Było ich przynajmniej kilka: poświęcenie Bursztynowego Ołtarza, Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących, otwarcie Parku Oruńskiego, świąteczne iluminacje... Ale nie tylko dzięki nim na www.gdansk.pl mieliśmy świetne zdjęcia. Naszych fotoreporterów do pracy zaprosiła także - chwilowa niestety - zimowa aura.

Iluminacje i jeszcze więcej. Grudzień 2017 w Gdańsku oczami naszych fotoreporterów
A
A
data publikacji: 01 stycznia 2018 r.

Zima to idealny czas dla morsów. Ponad 200 śmiałków na początku grudnia z Polski i Europy wzięło udział w rozegranych w Marinie Gdańsk V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów. Na potrzeby zawodów w Marinie Gdańsk powstał basen
Zima to idealny czas dla morsów. Ponad 200 śmiałków na początku grudnia z Polski i Europy wzięło udział w rozegranych w Marinie Gdańsk V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów. Na potrzeby zawodów w Marinie Gdańsk powstał basen
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Były bardzo wyczekiwane, o czym świadczyły tłumy na ulicach i zakorkowane miasto. To świąteczne iluminacje, w sobotę, 2 grudnia, sprawiły, że gdańszczanie tak licznie wyszli z domów. W powszechnej opinii jest jeszcze efektowniej niż rok temu
Były bardzo wyczekiwane, o czym świadczyły tłumy na ulicach i zakorkowane miasto. To świąteczne iluminacje, w sobotę, 2 grudnia, sprawiły, że gdańszczanie tak licznie wyszli z domów. W powszechnej opinii jest jeszcze efektowniej niż rok temu
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

Oficjalne otwarcie Parku Oruńskiego, w niedzielę, 3 grudnia, przyciągnęło tłumy. Gdańszczanie nie kryli zachwytu i porównywali piękno tego miejsca do Parku Oliwskiego. Otwarcie było zwieńczeniem popołudniowych atrakcji związanych z wydarzeniem 'Gwiazdka na Oruni'
Oficjalne otwarcie Parku Oruńskiego, w niedzielę, 3 grudnia, przyciągnęło tłumy. Gdańszczanie nie kryli zachwytu i porównywali piękno tego miejsca do Parku Oliwskiego. Otwarcie było zwieńczeniem popołudniowych atrakcji związanych z wydarzeniem 'Gwiazdka na Oruni'
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

Budowa wjazdu na ul. Biskupią
Budowa wjazdu na ul. Biskupią
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Pasażerowie mikołajkowego tramwaju - który w środę, 6 grudnia, jeździł po Gdańsku na trasie Strzyża-Siedlce - rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Wielu pobrało oświadczenie woli w sprawie oddania organów do transplantacji, wykonywało badania profilaktyczne, ćwiczyło reanimację na fantomie i wyszło z tramwaju z…prezentami
Pasażerowie mikołajkowego tramwaju - który w środę, 6 grudnia, jeździł po Gdańsku na trasie Strzyża-Siedlce - rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Wielu pobrało oświadczenie woli w sprawie oddania organów do transplantacji, wykonywało badania profilaktyczne, ćwiczyło reanimację na fantomie i wyszło z tramwaju z…prezentami
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

W piątek, 8 grudnia, odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 7 imienia majora Mieczysława Słabego. Bohater obrony Westerplatte, po wojnie zakatowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa, ma biografię godną patrona gdańskiej szkoły. Uczniowie szkoły przygotowali inscenizację wydarzeń z życia mjr. M. Słabego
W piątek, 8 grudnia, odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 7 imienia majora Mieczysława Słabego. Bohater obrony Westerplatte, po wojnie zakatowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa, ma biografię godną patrona gdańskiej szkoły. Uczniowie szkoły przygotowali inscenizację wydarzeń z życia mjr. M. Słabego
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny poświęcony został w sobotę, 16 grudnia. Idea jego budowy zrodziła się w 2000 roku z inicjatywy ks. prałata Henryka Jankowskiego. Po 17 latach kompozycja jest gotowa, mierzy 11 metrów oraz doczekała się odsłonięcia i poświęcenia. Uroczystość wpisała się w 47. rocznicę Wydarzeń Grudniowych oraz 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce


Przeczytaj artykuł i zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć.


Przeczytaj artykuł, zobacz film i zdjęcia przed uroczystościami

Po raz pierwszy w historii naszego miasta wręczono Gdańską Nagrodę Równości. Uroczystość odbyła się w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, w niedzielę wieczorem, 10 grudnia, w Europejskim Centrum Solidarności. Galę uświetnił koncert Natali Przybysz, Raphaela Rogińskiego, Ola Walickiego i Kuby Staruszkiewicza
Po raz pierwszy w historii naszego miasta wręczono Gdańską Nagrodę Równości. Uroczystość odbyła się w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, w niedzielę wieczorem, 10 grudnia, w Europejskim Centrum Solidarności. Galę uświetnił koncert Natali Przybysz, Raphaela Rogińskiego, Ola Walickiego i Kuby Staruszkiewicza
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Takich tłumów, jak w weekend 8-10 grudnia, gdańskie Główne Miasto nie widziało od dawna. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym dosłownie trzeba było przeciskać się między stoiskami. Dzięki efektownym iluminacjom ulica Długa i Długi Targ do późnych godzin tętniły życiem, jakby to był środek letnich wakacji
Takich tłumów, jak w weekend 8-10 grudnia, gdańskie Główne Miasto nie widziało od dawna. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym dosłownie trzeba było przeciskać się między stoiskami. Dzięki efektownym iluminacjom ulica Długa i Długi Targ do późnych godzin tętniły życiem, jakby to był środek letnich wakacji
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Obejrzyj więcej zdjęć

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Piłkarze Lechii po raz drugi w sezonie przegrali wysoko na własnym boisku. Po 0:5 z Koroną Kielce, w środę, 13 grudnia, ulegli ostatniej wówczas drużynie ekstraklasy, Pogoni Szczecin 1:3. Nadziei na dobry wynik nie dał nawet Sławomir Peszko, który cięgle marzy o wyjeździe na mistrzostwa świata. - Zawiodła nas sfera mentalna - podsumował porażkę trener biało-zielonych Adam Owen

Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Dwa termosy gorącej zupy, ratownik, streetworker, pracownik socjalny to 'załoga' wyremontowanego 50-letniego Ikarusa, który jeździ po Gdańsku w ramach 'mobilnej pomocy dla osób bezdomnych'. Przystanek końcowy autobusu to noclegownia na Olszynce, do której mogą zabrać się autobusem chętni. Stamtąd mogą też dojechać do nowego życia
Dwa termosy gorącej zupy, ratownik, streetworker, pracownik socjalny to 'załoga' wyremontowanego 50-letniego Ikarusa, który jeździ po Gdańsku w ramach 'mobilnej pomocy dla osób bezdomnych'. Przystanek końcowy autobusu to noclegownia na Olszynce, do której mogą zabrać się autobusem chętni. Stamtąd mogą też dojechać do nowego życia
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Szadź to lodowy osad, który powstaje wtedy, gdy schłodzone krople wody z mgły bądź chmur zetkną się z jakimś przedmiotem. Nad ranem - w poniedziałek, 18 grudnia - wielu z nas skrobało szyby w samochodach, ale też podziwiało widoki
Szadź to lodowy osad, który powstaje wtedy, gdy schłodzone krople wody z mgły bądź chmur zetkną się z jakimś przedmiotem. Nad ranem - w poniedziałek, 18 grudnia - wielu z nas skrobało szyby w samochodach, ale też podziwiało widoki
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Obejrzyj więcej zdjęć

Z Betlejem przez Wiedeń, Słowację, do Polski i do Gdańska - taką drogę przebyło niesione rękoma skautów światełko pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego. We wtorek, 19 grudnia, na Długim Targu pod fontanną Neptuna skauci przekazali światła delegacjom harcerskich hufców z województwa pomorskiego i mieszkańcom Gdańska
Z Betlejem przez Wiedeń, Słowację, do Polski i do Gdańska - taką drogę przebyło niesione rękoma skautów światełko pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego. We wtorek, 19 grudnia, na Długim Targu pod fontanną Neptuna skauci przekazali światła delegacjom harcerskich hufców z województwa pomorskiego i mieszkańcom Gdańska
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Wigilia, 24 grudnia, to dzień specjalny. Najbardziej rodzinny dzień w roku. Dzień, w którym nikt nie powinien pozostawać sam. I w Gdańsku tak było. Świąteczne spotkania zorganizowano m.in. w Domu Pomocy Społecznej, pizzerii Leone oraz Zbrojowni przy Targu Węglowym, gdzie pojawiło się około tysiąca osób
Wigilia, 24 grudnia, to dzień specjalny. Najbardziej rodzinny dzień w roku. Dzień, w którym nikt nie powinien pozostawać sam. I w Gdańsku tak było. Świąteczne spotkania zorganizowano m.in. w Domu Pomocy Społecznej, pizzerii Leone oraz Zbrojowni przy Targu Węglowym, gdzie pojawiło się około tysiąca osób
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęćZobacz także:

Listopad 2017 w obiektywie naszych fotoreporterów

Październik 2017 w Gdańsku w obiektywie naszych fotoreporterów

Wrzesień 2017 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Sierpień 2017 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Lipiec 2017 w Gdańsku uwieczniony przez naszych fotoreporterów

Czerwiec 2017 w Gdańsku w obiektywie naszych fotoreporterów

Maj 2017 w Gdańsku w obiektywie naszych fotoreporterów

Kwiecień 2017 w Gdańsku oczami naszych fotoreporterów

Marzec 2017 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Luty 2017 w Gdańsku. ZOBACZ najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterówWaldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora