Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Groźny wirus HPV. Szczepić w szkołach na koszt gminy?

Wraca sprawa szczepień młodych gdańszczanek w wieku 9-13 lat przeciwko wirusowi HPV. Robić to czy nie? Władze miasta chcą wiedzieć, jakie jest zdanie rodziców - dlatego przygotowano ankietę.

Groźny wirus HPV. Szczepić w szkołach na koszt gminy?
A
A
data publikacji: 07 maja 2016 r.

Szczepić czy nie? - oto jest pytanie. Na zdjęciu: uczennice SP nr 89 w Gdańsku.
Szczepić czy nie? - oto jest pytanie. Na zdjęciu: uczennice SP nr 89 w Gdańsku.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Pięć pytań, odpowiedzi - do wyboru, podane w punktach. Do tego klarowne wyjaśnienie czym jest wirus HPV, który może wywoływać raka i na czym polegają szczepienia. Ankieta jest anonimowa, w najbliższych dniach będzie kolportowana w gdańskich placówkach edukacyjnych. Chodzi o poznanie, jakie zdanie na ten temat mają rodzice dzieci z roczników 2007-2003.

Ankieta jest do pobrania również - TUTAJ

Rodzice dziewczynek w wieku 9-13 lat proszeni są o jej pobranie i wypełnienie, a następnie przesłanie na adres mailowy: katarzyna.lewinska@gdansk.gda.pl

Ważne: Na wypełnienie ankiety rodzice mają czas do 10 czerwca.

Szczepienia przeciwko HPV są tematem debaty społecznej w Gdańsku - ich skuteczność jest bowiem dyskusyjna. Władze miasta chcą zasięgnąć opinii rodziców również z przyczyn finansowych - dla budżetu gminy byłby to wydatek rzędu 1 mln zł w skali roku.

Więcej o kontrowersjach wokół szczepień przeciwko wirusowi HPV - czytaj: Gdańsk stawia na profilaktykę. Szczepionki HPV niepewne


Na podstawie komunikatu Biura Prasowego UMG - oprac. K.G.