PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gratulacje od policji dla trzech młodych gdańszczan. Pomogli nieprzytomnej nastolatce

Gratulacje od policji dla trzech młodych gdańszczan. Pomogli nieprzytomnej nastolatce
Mateusz, Franciszek oraz Damian, widząc w Parku Oruńskim nieprzytomną dziewczynę, przytomnie - wezwali służby ratunkowe. Ich szybka reakcja prawdopodobnie uratowała życie 14-latce. Postawę chłopców postanowili nagrodzić gdańscy policjanci. Dyplomy uznania i drobne upominki wręczył im Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek.
Gdańscy policjanci nagrodzili trzech młodych gdańszczan, którzy pomogli nieprzytomnej dziewczynie
Gdańscy policjanci nagrodzili trzech młodych gdańszczan, którzy pomogli nieprzytomnej dziewczynie
Fot. KMP Gdańsk

 

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku, trzej chłopcy: Mateusz, Franciszek oraz Damian spędzali czerwcowe popołudnie w Parku Oruńskim. Przechodząc jedną z alejek, zauważyli z pewnej odległości, że ktoś leży przy ścieżce. Była to młoda dziewczyna, nieprzytomna. Nastolatkowie zauważyli w pobliżu także kilka blistrów po tabletkach.

- Chłopcy wiedzieli, że sytuacja jest poważna i jeden z nich natychmiast powiadomił służby ratunkowe. 14-latka szybko trafiła pod opiekę lekarza i została przewieziona do szpitala. Godna do naśladowania postawa chłopców najprawdopodobniej zapobiegła tragedii - informuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mundurowi postanowili ich nagrodzić, i w tym tygodniu zaprosili do siedziby KMP. Młodzi gdańszczanie otrzymali drobne upominki i dyplomy uznania od Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, insp. Wojciecha Siwka. Komendant wręczył także listy gratulacyjne rodzicom chłopców.

- Jeżeli widzisz osobę, której życie lub zdrowie może być zagrożone, nie bądź obojętny. Zadzwoń pod numer alarmowy 112, podaj swoją lokalizację i sam nie rozłączaj się z operatorem. Zawsze w pierwszej kolejności zadbaj o własne bezpieczeństwo - przypomina asp. sztab. Mariusz Chrzanowski. - Pamiętaj, że każdy z nas ma prawny obowiązek udzielenia pomocy osobie, której życie i zdrowie jest zagrożone. Jeżeli nie potrafisz udzielić pomocy przedmedycznej bądź jej udzielenie nie jest możliwe w danej sytuacji, to powiadom służby wybierając numer alarmowy 112.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl