PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Grand Prix Jarmarku św. Dominika - poznaj najlepsze stoiska tego roku

Grand Prix Jarmarku św. Dominika - poznaj najlepsze stoiska tego roku
Który produkt i stoisko spośród aż tysiąca dostępnych na tegorocznym, 758. Jarmarku św Dominika jest najlepszy? Jury już wybrało - poznaj zwycięzców w kategoriach produkt spożywczy i produkt rzemieślniczy.
Świeżo wyciskany sok z trzciny cukrowej to nowość na Jarmarku i ciekawa odmiana od dobrze znanej lemoniady. Produkt otrzymał wyróżnienie
Świeżo wyciskany sok z trzciny cukrowej to nowość na Jarmarku i ciekawa odmiana od dobrze znanej lemoniady. Produkt otrzymał wyróżnienie
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Grand Prix Jarmarku św. Dominika to konkurs na najatrakcyjniejszą ofertę Jarmarku. Organizowany jest od 2001 roku. Laureatów wyłania komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele miasta, organizatorzy Jarmarku oraz patroni medialni.

Jury oceniało pomysł, ciężką pracę, oryginalność, prezentację stoiska, obsługę klienta i wrażenie ogólne. Nagrody, podobnie jak w ubiegłych latach, przyznane zostały w dwóch kategoriach: Produkt Rzemieślniczy oraz Produkt Spożywczy.


KATEGORIA PRODUKT RZEMIEŚLNICZY

Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2018:

Pracownia Twórcza AVOCADO z Gdańska (ul. Grobla III, stoisko nr 44) - za trójwymiarowe mapy morskie i eko meble i akcesoria.

Znajdziemy tu polskie wzornictwo w najlepszym wydaniu. Mapy morskie zaprojektowanie w oparciu o mapy żeglarskie, designerskie meble i drewniane akcesoria - m.in. lampy, zegary, męskie muszki. Produkty powstają przy użyciu techniki upcyklingu, której kwintesencją jest takie wykorzystanie materiałów (odpadów), aby stworzyć nowy produkt o wyższej wartości lub jakości niż oryginał.

Wyróżnienie:

AMBER SMELL z Rumii (ul. Straganiarska, stoisko nr 42) - za serię naturalnych kosmetyków oraz maści z kwasem, olejem i pyłem bursztynowym.

Naturalne kosmetyki zawierające kwas pozyskany z bursztynu bałtyckiego oraz wyciągi i ekstrakty m.in. z trawy cytrynowej, paczuli, nagietka, kawy, kardamonu i arniki. Produkty wyrabiane są bez parabenów, silikonów, syntetycznych barwników, dodatków zapachowych, substancji ropopochodnych czy sztucznych konserwantów.


KATEGORIA PRODUKT SPOŻYWCZY

Grand Prix Jarmarku Św. Dominika 2018:

ŻUŁAWSKIE SMAKI - Zrzeszenie Rolników i drobnych producentów z Żuław i okolic (Targ Węglowy, stoisko nr 7) - za regionalne specjały: sery długo dojrzewające, kajmak, nalewki i miody pitne.

Znajdziemy tu niesycone miody pitne - wyrabiane według tradycyjnej receptury, niepoddawane obróbce termicznej, przez co zachowują naturalne właściwości miodów pszczelich, z których są wytwarzane. Na jarmarku dostępne są trójniaki, dwójniaki i wino miodowe. Specjalność Destylarni Piasecki.

Ponadto sprzedawca oferuje tradycyjny kajmak w wielu smakach: tradycyjny, z solą morską, śmietankowy i czekoladowy. Wszystkie są bez dodatku tłuszczów trans i bez barwników - brązowy kolor kajmaku pochodzi od naturalnej karmelizacji cukru. Odznaczony certyfikatami „Jakość Tradycja” oraz „Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze”. Produkowany przez rodzinną manufakturę Polder w Bobrowie.

No i wreszcie długo dojrzewające sery - wśród nich trzymiesięczny „Brylant”, sześciomiesięczny „Szeneker i tradycyjny ser żuławski „Werderkäse”, wyrabiany według XVII-wiecznej receptury, która została odtworzona przez zespół pasjonatów sztuki serowarskiej oraz historyków regionu z Żuławskiego Domu Sera w Żelichowie-Cyganku. Ser odznaczony jest certyfikatem Dziedzictwo Kulinarne Pomorza. Producent: Spółdzielnia Mleczarska w Skarszewach.

Wyróżnienie:

Z INNEJ PARAFII/TRZCINA z Gdańska (ul. Grobla IV, stoisko nr 25) - za świeżo wyciskany sok z trzciny cukrowej.

Orzeźwiający sok wyciskany na oczach klientów z łodyg trzciny cukrowej. Specjalna prasa, której tryby widoczne są dzięki przezroczystej ściance, zgniata łodygę w drobną miazgę i działa jak wyciskarka do soku. Podawany z kostkami lodu.

Sok ma właściwości zdrowotne, uzupełnia poziom energii i cukru utraconych podczas intensywnych treningów fizycznych, jest bogaty w elektrolity, poprawia wydajność organizmu i opóźnia wystąpienie uczucia zmęczenia.


Wręczenie nagród Grand Prix oraz wyróżnień odbędzie się podczas uroczystości zakończenia Jarmarku św. Dominika, w niedzielę, 19 sierpnia, 2018 r.

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze