Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

"Dom zły" najlepszym reportażem. Grand Press dla Katarzyny Włodkowskiej

Reportaż Katarzyny Włodkowskiej “Dom zły” został uznany za "Najlepszy reportaż prasowy" i otrzymał nagrodę Grand Press 2017 w tej kategorii. Gdańskiej dziennikarce, do niedawna Gazety Wyborczej Trójmiasto, a teraz Dużego Formatu Gazety Wyborczej, składamy najserdeczniejsze gratulacje!

"Dom zły" najlepszym reportażem. Grand Press dla Katarzyny Włodkowskiej
A
A
data publikacji: 13 grudnia 2017 r.
Katarzyna Włodkowska
Katarzyna Włodkowska
Anna Maria BinieckaPo nominacjach do tak prestiżowych wyróżnień dziennikarskich jak Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej i MediaTorów, które przyznają studenci 22 uczelni w Polsce, autorka reportażu “Dom zły”, który ukazał się 19 czerwca 2017 na łamach “Dużego Formatu” Gazety Wyborczej, doczekała się najbardziej prestiżowego lauru.

Katarzyna Włodkowska za historię o polskim Fritzlu odebrała we wtorek, 12 grudnia 2017 roku, tytuł GRAND Press 2017 w kategorii "Najlepszy reportaż prasowy". 

Artykuł zaczyna się tak:

Najgorsze zaczęło się latem 2010. W piwnicy było ciemno, Ewa usłyszała kroki. Nie wiedziała, że mąż zaprosił kolegów. 

Przerażająca historia bitej, gwałconej i głodzonej kilka lat kobiety, której nikt nie chciał pomóc, a prokuratura dwa razy odmówiła wszczęcia postepowania, znalazła w końcu pozytywne zakończenie. Kilka dni po ukazaniu się artykułu gdański sąd skazał męża Ewy na 25-lat więzienia za znęcanie się nad żoną i dziećmi.

Grand Press to najbardziej prestiżowa polska nagroda dziennikarska. Przyznawana jest od 1997 r. przez ogólnopolski miesięcznik dziennikarski "Press" dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji. W tym roku do konkursu zgłoszono 800 prac, do finału nominowane były 54 materiały. Nagrody zostały wręczone na gali, która odbyła się 12 grudnia 2017, w Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie. 

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl