Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Grają siatkarze Lotosu Trefl. Weź makaron i wejdź na mecz za darmo

We wtorek, 25 października, przypada Światowy Dzień Makaronu. W środę, 26 października, w Ergo Arenie odbędzie się mecz siatkarzy Lotos Trefl - Espadon Szczecin. Kibice, którzy przyniosą makaron, wejdą na mecz bezpłatnie. Makaron trafi do Banku Żywności.

Grają siatkarze Lotosu Trefl. Weź makaron i wejdź na mecz za darmo
A
A
data publikacji: 25 października 2016 r.

Broni Piotr Gacek, asekuruje Mateusz Mika
Broni Piotr Gacek, asekuruje Mateusz Mika
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Czym jest Bank Żywności? To instytucja charytatywna, działająca od ponad 40 lat, której celem jest zbieranie żywności i rozdzielanie jej wśród osób potrzebujących.

Włodarze Lotosu Trefla Gdańsk postanowili - przy udziale kibiców siatkówki - wesprzeć Bank Żywności w Trójmieście. Wybór padł na makaron.

Dlaczego akurat makaron?

Wszytko przez Światowy Dzień Makaronu i trenera gdańskiej drużyny Andreę Anastasiego, który, jak większość Włochów, uwielbia makaron.

- Można powiedzieć, że Dzień Makaronu we Włoszech świętujemy codziennie, ponieważ dla nas zwyczajem jest codzienne jedzenie potraw z nim związanych - śmieje się Anastasi - Ale skoro mamy w kalendarzu takie święto, zachęcam wszystkich kibiców do włączenia się do środowej akcji, związanej z makaronem, pomaganiem, a także naszym meczem.

Każdy kibic, który w środę, 26 października, zamelduje się w Ergo Arenie z makaronem otrzyma bezpłatne zaproszenie na mecz (przy kasie nr 4). Kibice, którzy mają już bilety na środowy pojedynek gdańszczan, bądź całosezonowe karnety, a także przyniosą paczkę makaronu, otrzymają darmowe wejściówki na starcie siatkarek Atomu Trefla Sopot z Pałacem Bydgoszcz (niedziela, 6 listopada, godz. 17, Hala 100-lecia w Sopocie).


Czy Mateusz Mika i jego koledzy z zespołu poradzą sobie z tegorocznym beniaminkiem PlusLigi? Wiele na to wskazuje, bo choć w kadrze szczecinian nie brakuje znanych siatkarzy - Dawid Murek, Michał Ruciak, Marcin Wika czy Łukasz Perłowski - to na razie rozegrali cztery mecze, wszystkie przegrali, nie zdobyli ani jednego seta. Grali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovią Rzeszów AZS Politechniką Warszawską i ostatnio PGE Skrą Bełchatów.

- Espadon to bardzo mocny zespół. Na pewno kiedyś odpali. To zupełnie nowa drużyna, zbudowana na całkiem nowym szkielecie - przestrzega przed zbytnim optymizmem Piotr Gacek, libero Lotosu Trefla.

O budzącej się sile zespołu ze Szczecina mogli się przekonać kilka dni temu siatkarze PGE Skry z Mariuszem Wlazłym na czele. Brązowi medaliści mistrzostw Polski wygrali z beniaminkiem 3:0, ale dwie partie dopiero na przewagi (29:27).

Dla Espadonu mecz z Lotosem Trefl będzie ich pierwszym wyjazdem w tegorocznej PlusLidze.

- Na wyjeździe, nie licząc wcześniejszych meczów kontrolnych, jeszcze w tym sezonie nie graliśmy, więc na pewno będzie nieco inaczej - mówi Bartosz Cedzyński, środkowy Espadonu. - W pełni koncentrujemy się na środowym spotkaniu i mogę zagwarantować, że zostawimy na boisku dużo zdrowia i serducha.

Co na to gdańszczanie?

- Do tej pory nie ustabilizowaliśmy jeszcze takiej formy, aby móc powiedzieć, że środowy mecz będzie dla nas łatwy. Wciąż szukamy odpowiedniej dyspozycji. Po dobrym meczu z ZAKSĄ zagraliśmy bardzo przeciętnie w Rzeszowie - mówi Gacek. - Teraz będziemy chcieli udowodnić samym sobie, że każdy z nas jest wartością dla tego zespołu, że trenujemy bardzo ciężko po to, aby zdobywać punkty. Mam nadzieję, że te punkty w środę zdobędziemy.

Mecz Lotosu Trefla z Espadonem Szczecin rozpocznie się o godz. 19:00, podczas jego trwania fani siatkówki będą mogli bawić się w Ergo Arenie w rytm włoskich przebojów. Bilety od 5 zł. -
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora