PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Grają i biegają na Suchaninie! To już 95. nowe boisko przyszkolne w naszym mieście

Grają i biegają na Suchaninie! To już 95. nowe boisko przyszkolne w naszym mieście
Tym razem z nowego obiektu sportowego mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 42 na ul. Czajkowskiego 1. Część inwestycji powstała w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego 2017.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dzieci na Suchaninie już korzystają z nowej bieżni wokół boiska

Do dyspozycji uczniów oddane zostało nie tylko nowe boisko wielofunkcyjne, ale również boisko rekreacyjne do gry w siatkówkę i badmintona. Poza tym dzieci, które lubią wyzwania, mogą korzystać ze specjalnych elementów do wspinaczki skałkowej.

Łączny koszt inwestycji to 1,35 mln zł z czego środki Gminy Miasta Gdańska to ok.1,13 mln zł, a w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 około 212 tys. zł.


W otwarciu boiska wziął udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Inwestycja powstawała w dwóch częściach. Najpierw powstało boisko wielofunkcyjne wraz z infrastrukturą w ramach programu budowy i modernizacji boisk. W tej części inwestycji powstały więc:

  • boisko wielofunkcyjne;
  • ogrodzenie boisk i piłkochwyty;
  • bieżnia i skocznia;
  • nawierzchnie utwardzone;
  • balustrady i schody stalowe;
  • monitoring;
  • kanalizacja deszczowa.

Następnie zbudowano boisko rekreacyjne do gry w piłkę siatkową i badmintona oraz elementy do uprawiania gimnastyki i bezpiecznej wspinaczki skałkowej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Projekt ten otrzymał największe poparcie w dzielnicy Suchanino. Oddano na niego 3354 głosy.


Lista boisk w Gdańsku oraz zasady korzystania Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze
Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze