Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Grad wyróżnień na 10-lecie Funduszu Dzieci Osieroconych

Jubileusz świętowano w sobotę, 4 czerwca, w Starym Maneżu we Wrzeszczu. Główną atrakcją był koncert Leszka Możdżera, a cały dochód poszedł na Fundusz Dzieci Osieroconych. 10 lat działalności to wysiłek i pomoc konkretnych osób - dlatego rozdawano “ordery”, medale i nagrody.

Grad wyróżnień na 10-lecie Funduszu Dzieci Osieroconych
A
A
data publikacji: 05 czerwca 2016 r.

Materiały prasowe

Zaczęło się od licytacji płyty Możdżera, oczywiście ozdobionej autografem artysty. Zwycięzca ofiarował 2000 zł, ale poprosił o zachowanie anonimowości.

Z okazji jubileuszu organizacji podczas wieczoru odznaczono najbardziej zasłużonych wolontariuszy Funduszu Dzieci Osieroconych i wręczono ordery za całokształt współpracy i wsparcie.

Fundacyjny “order” otrzymał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. Odznaczono także gdańską malarkę Magdę Benedę, która wspiera działalność fundacji artystycznie: między innymi stworzyła ilustracje do terapeutycznej książki dla dzieci dotykającej tematu śmierci bliskiej osoby - która wkrótce będzie miała swoją premierę. Trzecim “orderem” wyróżniono Katarzynę Dobrzeniecką - za pomoc przy współpracy międzysektorowej, z podmiotami biznesowymi organizacjami pozarządowymi.

Wyróżniono w ten sam sposób również Leszka Możdżera.

Medal Prezydenta Miasta Gdańska z rąk Piotra Kowalczuka odebrała Justyna Ziętek - dyrektor ds. opieki socjalnej Fundacji Hospicyjnej, od 10. lat koordynująca działalność Funduszu Dzieci Osieroconych.

Jednym z wyróżnionych jest Piotr Kowalczuk - zastępca prezydenta Gdańska, osobiście zaangażowany m.in. w działalność na rzecz Funduszu.
Jednym z wyróżnionych jest Piotr Kowalczuk - zastępca prezydenta Gdańska, osobiście zaangażowany m.in. w działalność na rzecz Funduszu.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Nagrodę Sejmiku Samorządu Województwa Pomorskiego wręczyła Marszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń: Fundacji Hospicyjnej, za prowadzenie Funduszu Dzieci Osieroconych. Odznaczenie odebrała prezes Fundacji, Alicja Stolarczyk.

Nagrody przyznano również organizacjom - firmom, które przy różnych okazjach wspierają Fundację: firmie Energa, Ikea, Intel oraz Lpp.

Fundacja Hospicyjna od 10 lat wspiera ponad 100 hospicjów w całej Polsce. Opiekuje się między innymi gdańskim Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC - jedynym zarówno stacjonarnym, jak i domowym hospicjum dla dzieci i dorosłych na Pomorzu.

Fundusz Dzieci Osieroconych działa od 2006 r. przy Fundacji Hospicyjnej. Jego zadaniem jest aktywne towarzyszenie w żałobie, polegające m.in. na wsparciu psychicznym i pomocy ekonomicznej rodzinie, której sytuacja materialna wraz z odejściem jednego z jej członków często się pogarsza. Do tej pory pomoc od Funduszu uzyskało ponad 7 500 podopiecznych.


-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora