PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
GPEC. Trzy dni bez ciepłej wody: Chełm, Orunia, Ujeścisko, Szadółki
GPEC. Trzy dni bez ciepłej wody: Chełm, Orunia, Ujeścisko, Szadółki
Przerwę w dostawach ciepłej wody Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaplanowało na prawie trzy doby: od północy z niedzieli na poniedziałek 10/11 czerwca, do środy wieczór, 13 czerwca. To konieczne ze względu na modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczej. Sytuacja dotyczy mieszkańców czterech dzienic miasta.
Chodzi o kolejny etap modernizacji i rozbudowy. Jesienią ub. roku GPEC przekopał się pod obwodnicą, by rozbudować sieć ciepłowniczą w stronę Matarni. Przedstawiciele firmy tłumaczyli wówczas dziennikarzom techniczne niuanse tej inwestycji. Nz.od lewej: Sławomir Pospieszyński, Bogusław Pergo i Grzegorz Blechowski
To kolejny etap modernizacji i rozbudowy. Jesienią ub. roku GPEC przekopał się pod obwodnicą, by rozbudować sieć ciepłowniczą w stronę Matarni. Przedstawiciele firmy tłumaczyli wówczas dziennikarzom techniczne niuanse tej inwestycji. Nz.od lewej: Sławomir Pospieszyński, Bogusław Pergo i Grzegorz Blachowski
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Chodzi w sumie o tysiąc budynków, zarówno bloków mieszkalnych, jak i domów jednorodzinnych, dlatego trudno określić dokładną liczbę osób, których dotyczy ta sytuacja - mówi Grzegorz Blachowski z GPEC. - Wszystkich przepraszamy za utrudnienia. Niestety nie ma innego sposobu, to konieczne ze względu na modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczej.

GPEC z kilkudniowym wyprzedzeniem poinformowało o tym mieszkańców za pośrednictwem spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Stosowne ogłoszenia rozwieszono na drzwiach budynków. Dotyczy to mieszkańców Oruni, Chełmu, Ujeściska i Szadółek.

Sama Spółdzielnia Mieszkaniowa "Chełm" to 154 budynki, w których jest ponad 7 tys. mieszkań. 

- W ostatnim czasie przyłączamy sporo nowych osiedli, to wymaga nowych inwestycji - dodaje Grzegorz Blachowski, - Te trzy dni w dostawach ciepłej wody są nam potrzebne na przełożenie magistrali. 


CZYTAJ TAKŻE:

Warto zmienić ogrzewanie na ekologiczne! Nowe zasady przyznawania i jeszcze większa kwota dotacji!

Matarnia, Jasień i Kokoszki. Żeby było miejskie ciepło - zobacz przewiert pod Obwodnicą [FILM Z DRONA]

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl