PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

GPEC: na Stogach i Przeróbce trzy dni bez ogrzewania

GPEC: na Stogach i Przeróbce trzy dni bez ogrzewania
Lokatorzy 60 bloków mieszkalnych na Stogach i Przeróbce od środy do piątku (4-6 listopada) nie będą mieli ogrzewania i ciepłej wody w kranach. Wszystko przez prace modernizacyjne systemu ciepłowniczego, jakie prowadzi Grupa GPEC. Firma zdobyła się na gest: jednorazowo obniży rachunki klientom, których dotkną niedogodności. Szczęśliwie w tych dniach ma się utrzymywać ciepła pogoda.

Aby połączyć Stogi i Przeróbkę z miejską siecią ciepłowniczą, konieczne było przewiercenie się i położenie rur ciepłowniczych pod Motławą. Operacja pionierska w skali Europy.
Aby połączyć Stogi i Przeróbkę z miejską siecią ciepłowniczą, konieczne było przewiercenie się i położenie rur ciepłowniczych pod Motławą. Operacja pionierska w skali Europy.
Archiwum

Brak ciepłej wody i ogrzewania dotyczyć będzie 60 budynków znajdujących się na Przeróbce i Stogach. Jak przewiduje Grupa GPEC niedogodności nie powinny potrwać dłużej niż 72 godziny. Prace prowadzone będą od rana do późnych godzin wieczornych, a tam gdzie nie będzie to zakłócało komfortu mieszkańców – całą dobę.

- Dołożymy wszelkich starań, żeby nie doszło do jakichkolwiek opóźnień w dostawie ciepła – zapewnia Magdalena Dąbrowska z Grupy GPEC, specjalistka ds. public relations. -  Rozumiejąc niedogodności klientów spowodowane pracami inwestycyjnymi w okresie późnojesiennym, Grupa GPEC podjęła decyzję o udzieleniu bonifikat wszystkim klientom, których przerwy w dostawach w ramach tego projektu dotyczą. Bonifikaty będą widoczne na fakturach w kolejnym miesiącu po zakończonej przerwie.

Poniżej - lista ulic oraz bloków do których zostanie wstrzymana dostawa ciepła:

 

ul. BAJKI 1, 2AB, 3, 3A, 4AB, 5, 5A, 7, 7A, 8A, 9, 9A, 10A, 12, 15, 16, 17, 19
ul. JEREMIASZA FALCK POLONUSA 3, 13, 14A
ul. JOACHIMA PASTORIUSZA 10, 11, 12
ul. KAROLA DICKENSA 1, 3
ul. KRYNICZNA 1-8
ul. SIENNA 2, 12, 12ABC, 18, 20B, 24A, 26, 37
ul. SIENNICKA 7, 9, 10, 11
ul. TAMKA 2, 8A, 8B, 8C, 8D, 10A, 10B, 10C
ul. TEOFILA LENARTOWICZA 4a, 6ABC, 8ABC, 10, 11, 13AB, 13CD, 13EF, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 24A, 25
ul. WILHELMA STRYJEWSKIEGO 3, 5, 7, 9A, 9B, 9CD, 13A, 13BC, 13D
ul. ZIMNA 2

 

Przerwa w dostawie ciepła związana jest dużą inwestycją – likwidacją kotłowni przy ul. Zawiślańskiej i budową sieci ciepłowniczej, która połączy Przeróbkę i Stogi z miejską siecią ciepłowniczą. Planowane prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Dzięki instalacji nowego ciepłociągu odbiorcy ciepła będą mieli gwarancję nawet kilkunastu lat bezawaryjnej pracy. Ale w listopadzie powinni uzbroić się w cierpliwość, bo planowana w tym tygodniu przerwa powtórzy się 25 listopada i także potrwa 3 dni.

Największym problemem będzie brak ciepłej wody w kranach. Na dworze utrzymuje się na tyle ładna pogoda, że i tak duża część lokatorów nie ma na razie potrzeby korzystać z ogrzewania. Według synoptyków zarówno w nocy jak i za dnia temperatura nie powinna schodzić poniżej +5 stopni Celsjusza.

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze