Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

GPEC. Ciepła woda wróciła do kranów: Chełm, Orunia, Ujeścisko i Szadółki

Choć przerwę w dostawach ciepłej wody Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaplanowało na prawie trzy doby: od północy z niedzieli na poniedziałek 10/11 czerwca, do środy wieczór, 13 czerwca prace modernizacyjne udało się wykonać szybciej. Mieszkańcy czterech gdańskich dzielnic mogą już teraz odkręcać kran z ciepłą wodą.

GPEC. Ciepła woda wróciła do kranów: Chełm, Orunia, Ujeścisko i Szadółki
A
A
data publikacji: 13 czerwca 2018 r.

wodaciepla.JPG
Przewra w dostawie ciepłej wody w czterch gdańskich dzielnicach zakończyła się szybciej niż planowano. Woda wrócila na Chełm, Orunię, Ujeścisko i Szadółki 
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Trzy dni przerwy w dostawie ciepłej wody GPEC zaplanowało ze względu na modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczej na Chełmie, Oruni, Ujeścisku i Szadółkach. Problem dotyczył tysiąca budynków, w tym bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych. O planowanej modernizacji GPEC z kilkudniowym wyprzedzeniem poinformowało mieszkańców za pośrednictwem spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Ogłoszenia rozwieszono na drzwiach budynków mieszkańców Oruni, Chełmu, Ujeściska i Szadółek.

- Nasi specjaliści pracowali 24 godziny na dobę, żeby jak się da skrócić czas modernizacji i rozbudowy sieci ciepłowniczej - mówi Grzegorz Blachowski z GPEC. - Wiemy, że to są utrudnienia dla mieszkańców, ale niestety nie ma innego sposobu modernizacji i rozbudowy sieci ciepłowniczej. Udalo się i już przed południem 13 czerwca ciepła woda wróciła na cztery gdańskie dzielnice. Mogę powiedzieć, że w najbliższym czasie nie planujemy żadnych przerw w dostawie ciepłej wody.  

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl