PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
"Gotyk w Gdańsku" przez dwa dni - konferencja, wystawa, zwiedzanie
"Gotyk w Gdańsku" przez dwa dni - konferencja, wystawa, zwiedzanie
Gdańsk od dziesięciu lat jest członkiem Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Z okazji tego jubileuszu 25 i 26 kwietnia 2019 roku w naszym mieście odbędzie się konferencja "Gotyk w Gdańsku", podczas której będzie można wysłuchać wielu interesujących wykładów, zwiedzić wystawę plenerową i nieoczywiste miejsca Gdańska.
Bazylika Mariacka w Gdańsku, po lewej Kościół Św. Jana. Widok z Biskupiej Górki (ul. Biskupia)
Bazylika Mariacka w Gdańsku, po lewej  kościół św. Jana. Widok z Biskupiej Górki (ul. Biskupia)
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Gotyk to jeden z najważniejszych okresów w dziejach architektonicznego rozwoju Gdańska. Wtedy powstała struktura przestrzenna historycznego centrum miasta, ulice Głównego Miasta, wybudowano gotyckie kamienice, ratusze, młyny, bramy, baszty i mury obronne.

Przez dwa kwietniowe dni (25 i 26 kwietnia 2019 roku) będzie można wziąć udział w konferencji "Gotyk w Gdańsku", podczas której naukowcy będą mówić m.in. na temat opracowania malarskiego gotyckich elewacji, cegły w architekturze Gdańska, elementach i detalach architektonicznych w świątyni Mariackiej w Gdańsku, późnogotyckim malarstwie i rzeźbie w Gdańsku w sieci północnych powiązań.

Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez formularz rejestracyjny na stronie visitgdansk.com


PROGRAM

25.04.2019 r., godz. 9:30 - 17:20 - konferencja

  • Dwór Artusa, ul. Długi Targ 44

26.04.2019 r., godz. 10:00 - zwiedzanie*:

  • Główne i Stare Miasto; start godz. 10:00 Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50
    Centrum św. Jana - prelekcja oraz wejście na wieżę, Przedbramie ul. Długiej, Kościół św. Katarzyny, Wielki Młyn, domek pisarza, Kościół Mariacki z wejściem do środka; UWAGA! BRAK MIEJSC
  • Region; start godz. 10:00 (oprowadzanie w j.polskim rozpocznie się prelekcją w Centrum św. Jana
    ruiny kościoła w Steblewie, przeprawa przez Wisłę, Jeziernik - kościół z czasów Państwa Krzyżackiego (z zewnątrz), Lubieszewo (z zewnątrz), Zamek w Malborku, Mątowy Wielkie - jedyny tego typu kościół na Żuławach UWAGA! BRAK MIEJSC

 

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl