PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Kibice z Danii na ulicach Głównego Miasta. Czekając na mecz, bawili się i chwalili gdańską gościnność

Kibice z Danii na ulicach Głównego Miasta. Czekając na mecz, bawili się i chwalili gdańską gościnność
Około 500 gości z Kopenhagi przyleciało do Gdańska, by obejrzeć mecz pucharowy pomiędzy Lechią Gdańsk a duńskim zespołem Brøndby IF. Spotkanie obu drużyn odbyło się na Stadionie Energa Gdańsk, o godz. 19.
Kibice z Brøndby IF na ulicach miasta
Kibice z Brøndby IF na ulicach miasta
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Lechia Gdańsk, zdobywca Pucharu Polski zmierzy się z czwartym zespołem duńskiej ekstraklasy już za trzy godziny. Dziesięciokrotny mistrz Danii w latach 1985-2005 wprawdzie przegrał 18 lipca w fińskim Turku rewanżowy mecz I rundy eliminacji Ligi Europy z tamtejszym Interem, ale nie zespołem, który można lekceważyć. 

W ślad za piłkarzami z Brøndby przylecieli do Gdańska kibice tej drużyny. Wielu z nich pojawiło się dziś na Głównym Mieście.

- Brøndby ma wielu oddanych fanów, wśród których nie wszyscy są aniołami - mówi Toke Møller Theilade, dziennikarz z Kopenhagi i fan Brøndby, który kontaktował się kilka dni temu z naszym portalem, pytając o miejskie atrakcje. - Jednak nie spodziewałbym się żadnych większych problemów. Jestem przekonany, że Gdańsk zobaczy wielu wesołych kibiców z Danii, którzy przyjadą po to, by zwiedzić wasze miasto, napić się zimnego piwa i pozytywnie wspierać swoją drużynę w meczu z Lechią.

Przewidywał, że do Gdańska przylecieć może nawet 2000 kibiców, ale być może wakacyjny czas stanął im na przeszkodzie i przybyło ich nieco mniej, około 500. 

Duńscy kibice, jak widać na zdjęciach, zwiedzają, bawią się, chwalą polskie piwo i gościnność gdańską. 

 

O TYM:

Lechia vs Brøndby IF w Lidze Europy. Nawet 2000 duńskich kibiców przyjedzie do Gdańska

Lechia wkracza do Europy. Dziś mecz z Brøndby IF, sprzedano już prawie 25 tys. biletów

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl