Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Górny Wrzeszcz. Drugi dzień świąt spędź z sąsiadami. Przyjdź do parku de Gaulle`a

Jeśli jesteś mieszkańcem Górnego Wrzeszcza (choć niekoniecznie!), przyjdź 26 grudnia, w drugi dzień świąt, na boisko w Parku de Gaulle`a. O godz. 15 rozpocznie się tu sąsiedzkie spotkanie pod hasłem “Podziel się świętami”. Będzie wspólne śpiewanie kolęd pod choinką, organizatorzy zachęcają by na sąsiedzki stół przynieść to co zostało z dwudniowego domowego ucztowania.

Górny Wrzeszcz. Drugi dzień świąt spędź z sąsiadami. Przyjdź do parku de Gaulle`a
A
A
data publikacji: 23 grudnia 2016 r.

Janina Wiśniewska z jednym uznawanym przez nią okołoświątecznym symbolem - gałązką jemioły
Janina Wiśniewska z jednym uznawanym przez nią okołoświątecznym symbolem - gałązką jemioły
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Spotkanie “Podziel się świętami” organizuje Janina Wiśniewska, mieszkająca w pobliżu Parku de Gaulle`a radna dzielnicy Wrzeszcz Górny i działaczka Fundacji Droga wraz ze swoją przyjaciółką i sąsiadką Sylwią Figurską.

Podejście Janiny Wiśniewskiej do tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest dość ekscentryczne, dziwić więc może, że akurat ona wpadła na pomysł takiego spotkania 26 grudnia. Wigilię spędza w piżamie na kanapie, bo nie znosi świątecznej gonitwy. Choinka? Po rozmowach z dziećmi (a jest ich czworo, w tym trójka już dorosłych) lata temu przestała pojawiać się w mieszkaniu - bo drzewko jest przecież tylko po to, by położyć pod nim prezenty, a te nie są potrzebne.

- Kiedyś zapytałam dzieci, co chciałyby dostać pod choinkę. Nie było odpowiedzi, bo ja po prostu na co dzień spełniam ich zachcianki. Pomysł na zaproszenie wrzeszczan do parku wyniknął z powodzenia spontanicznego spotkania w ostatnie święta wielkanocne. Wyszłyśmy z przyjaciółką na ten sam plac, bo miałyśmy dość siedzenia w domu i sąsiedzi się do nas przyłączyli - mówi Janina Wiśniewska. - Nie przykładam wagi do świątecznej oprawy, ale na boisku będzie choinka z lampkami, bo szanuję potrzeby innych ludzi.

Będą też stoły pod namiotem, ogrzewanie gazowe, naczynia i gorący bigos ugotowany przez Pomorskie Centrum Monar Markot.

- Podzielmy się sobą nawzajem, swoimi potrawami, wypiekami i dobrym humorem. Zapraszamy także bez jedzenia, ale koniecznie z dobrym nastrojem - zachęca Janina Wiśniewska.

Spotkanie na boisku w Parku de Gaulle`a we Wrzeszczu rozpocznie się o godz. 15 i potrwa około dwóch godzin. Organizatorzy proszą również o przynoszenie ciepłej zimowej bielizny dla mężczyzn, a także skarpet, butów, czapek, koców i śpiworów. Zebrane dary przekazane zostaną podopiecznym Fundacji Droga.

-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora