Gorączka i bóle w Wielkanoc? Gdzie po pomoc medyczną

Święta Wielkanocne to trzy świąteczne dni, w Gdańsku przez ten czas dyżur pełnią cztery przychodnie POZ. Uwaga gdańszczanie: z bolącym zębem jedziemy do Gdyni! Bardzo ważne: bez aktualnego dokumentu tożsamości zapłacimy za usługę medyczną i 100 procent za lekarstwa!
25.03.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Z bolącym zębem jedziemy do Gdyni, od 1 marca 2016 roku żadna przychodnia stomatologiczna w Gdańsku nie ma kontraktu z NFZ na nocną i świąteczną opiekę medyczną

Warto pamiętać, że świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w przychodniach są udzielane przede wszystkim w sytuacji nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia - od godz. 8.00 rano do godziny 8.00 dnia następnego. Nie obowiązuje rejonizacja, można zgłaszać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej opieki.


W święta w przychodniach też kolejki

Zanim wybierzemy się do przychodni trzeba sprawdzić, czy mamy aktualny dokument tożsamości. Jeśli go zapomnimy – recepta zostanie wystawiona na 100 proc. odpłatności, a za usługę medyczną będziemy musieli zapłacić!

Osoby, które zachorują w ciągu trzech najbliższych dni mają do wyboru cztery dyżurujące w trybie nocno-świątecznym przychodnie w Gdańsku. Nie warto liczyć, że w czasie świąt nie będzie w przychodniach kolejek i załatwimy sprawy, których nie zdążyliśmy załatwić w ciągu tygodnia.

- Ruch jest podobny jak w zwykłe dni - mówi Stella Lewandowska, menager przychodni „Jasień” w Gdańsku. - Sezon grypowy powoli się kończy, liczymy że będzie mniej osób z infekcjami, ale spodziewamy się ruchu jak zwykle. Dziennie przewija się przez naszą przychodnię ponad sto osób.

W przychodni „Jasień” dyżurować będzie przez święta trzech lekarzy: dla dorosłych, lekarz pediatra i lekarz obsługujący medyczną pomoc wyjazdową.

Dyżur świąteczny dla chorych okulistycznie pełni szpital studencki w Gdańsku.

- Ale warto pamiętać, że nasz dyżur trwa od godziny 8 rano do 14 - usłyszeliśmy w poradni okulistycznej. - Po godzinie 14 z problemami okulistycznymi trzeba jechać do szpitala na Zaspę lub do UCK, gdzie jest dyżur okulistyczny.


Boli ząb? Teraz bezpłatna pomoc tylko w Gdyni

Nowością dla mieszkańców Gdańska jest zmiana w nocnej i świątecznej opiece stomatologicznej. Od marca 2016 roku przychodnia “Mewa” przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku, która taką bezpłatną nocną opiekę pełniła przyjmuje pacjentów tylko prywatnie, nie ma już kontraktu z NFZ.

Dla całego Trójmiasta jest o Poradnia Stomatologiczna NZOZ „Śródmieście” przy ul. Żwirki i Wigury 14.

- Podczas dyżuru nocnego i świątecznego przyjmowaliśmy kilkunastu pacjentów - mówi Piotr Sibora, kierownik Centrum Stomatologicznego “Śródmieście” w Gdyni. - Dyżuruje jeden lekarz dentysta. Robiliśmy wywiad i wiem, że w Gdańsku było to dużo więcej osób, nawet 80 podczas jednego dyżuru. Obawiamy się więc trochę o nasze możliwości. Proszę też pamiętać, że te dyżury są dla pacjentów, którzy potrzebują pomocy doraźnej, w nagłych sytuacjach.
 

Przychodnie pełniące nocną i świąteczną opiekę medyczną w Gdańsku:

  • Przychodnia Lekarska „Jasień”, ul. Kartuska 404, tel. 58 322 11 51, tel. kom. 692 434 343
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Aksamitna”, ul. Aksamitna 1, tel. 58 301 91 52
  • Centrum Medyczne POLMED, ul. Startowa 1, tel. 58 769 37 60, faks 58 769 37 40
  • Nadmorskie Centrum Medyczne Dom Medyczny „Kilińskiego”, ul. Kilińskiego 34, tel. 58 763 95 90, 58 763 95 91.

Dyżur stomatologiczny:

  • Poradnia Stomatologiczna NZOZ „Śródmieście” przy ul. Żwirki i Wigury 14, Gdynia, tel. 58 660 88 69

Dyżur okulistyczny dla nagłych przypadków:

  • Szpital Studencki (UCK), al. Zwycięstwa 30

TV

Bajpas kartuski działa