PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Główne Miasto. Ulice Węglarska i Pańska do remontu - na razie poznaliśmy oferty przetargowe

Główne Miasto. Ulice Węglarska i Pańska do remontu - na razie poznaliśmy oferty przetargowe
W środę, 29 września poznano oferty w przetargach dotyczących modernizacji dwóch ulic Głównego Miasta. Prace na ul. Pańskiej i ul. Węglarskiej mają potrwać siedem miesięcy od daty podpisania umowy.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widok na ul. Pańską w przededniu rozpoczęcia Jarmarku św. Dominika 2021
Widok na ul. Pańską w przededniu rozpoczęcia Jarmarku św. Dominika 2021
Fot. Anna Bobrowska/KFP

 

Ulica Pańska zostanie przebudowana na całej długości, tj. od skrzyżowania z ul. Podwale Staromiejskie do skrzyżowania z ul. Szeroką. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie ulicy Pańskiej z ul. Świętojańską wraz z przebudową niezbędnego fragmentu ul. Świętojańskiej. Ulica zyska stylizowane oświetlenie i iluminację oraz nową kanalizację deszczową.


W najbliższych planach jest także przebudowa ulicy Węglarskiej
na całej długości, tj. od skrzyżowania z ul. Szeroką do skrzyżowania z ul. Świętego Ducha. W tym przypadku zakres zadania, oprócz wymiany nawierzchni, obejmuje także przebudowę kanalizacji deszczowej i  budowę oświetlenia.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przeprowadziła dwa postępowania przetargowe, w których koperty z ofertami otwarto 29 września. 

Budżet przeznaczony na modernizację ul. Pańskiej wyniósł 2 650 000 zł. Wpłynęły dwie oferty, które są obecnie analizowane:

  • EUROVIA POLSKA S.A. - 2.724.823,13 zł
  • Firma Budowlano-Drogowa „PRASBET” sp. z o.o. sp. k. - 4.200.000,00 zł

Na realizację prac na ul. Węglarskiej zabezpieczono z kolei 1 520 000 zł. Wpłynęły 4 oferty, które także są analizowane:

  • FB-JELCZ Sp. z o. o. - 1.288.176,98 zł
  • EUROVIA POLSKA S.A. - 1.555.100,80 zł
  • TRAKT Sp z o.o. Sp.kom. - 1.505.142,33 zł
  • Firma Budowlano-Drogowa „PRASBET” sp. z o.o. sp. k. - 2.200.000,00 zł

 

Realizacja obu inwestycji potrwać ma ok. 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Zadania są częścią programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”, który w latach ubiegłych objął m.in. przebudowę ul. Elżbietańskiej, Przędzalniczej czy Świętego Ducha.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl