PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Głosowanie na projekty gdańskiego budżetu obywatelskiego. Oddaj swoje głosy!

Głosowanie na projekty gdańskiego budżetu obywatelskiego. Oddaj swoje głosy!
W dniach 12-25 września gdańszczanie po raz czwarty wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Wybiorą najciekawsze spośród 254 propozycji. Do rozdania jest aż 12,5 mln złotych.


ZAGŁOSUJ na projekty Budżetu Obywatelskiego  

www.gdansk.pl

W kwietniu 2016 roku mieszkańcy zgłosili swoje propozycje projektów ogólnomiejskich i dzielnicowych. Z 335 zgłoszonych projektów do głosowania zakwalifikowane zostały 254 projekty. Pula na wszystkie projekty to 12,5 miliona złotych, w tym 10 mln na projekty dzielnicowe i 2,5 mln na projekty ogólnomiejskie.


LISTA PROJEKTÓW wybranych do głosowania ogólnomiejskich i w poszczególnych dzielnicach: 


Możesz pobrać listę projektów wybranych do głosowania z wszystkich dzielnic Gdańska (1.13 MB)


Uprawnionymi do głosowania na projekty „Budżetu Obywatelskiego 2017 w Gdańsku” są mieszkańcy Gdańska, którzy w dniu rozpoczęcia konsultacji (1 kwietnia 2016 r.) ukończyli 16 lat i byli zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie Miasta Gdańska lub wpisani do stałego rejestru wyborców.

Głosowanie rozpoczęło się 12 września a zakończy 25 września 2016 r. o godz. 23:59.

 

Głosujący ma do dyspozycji 5 głosów na projekty dzielnicowe i 1 głos na projekt ogólnomiejski.


Głosować można na projekty w dowolnej dzielnicy.


Wszystkie 5 głosów można przekazać na wybrany projekt lub po 1 lub więcej głosów na projekty różne.


ZAGŁOSU na projekty Budżetu Obywatelskiego


Głosować można samodzielnie przez Internet lub w Punktach Konsultacyjnych, które są w wybranych szkołach, większości filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w dwóch Zespołach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Gdańsku. 


SPRAWDŹ pełną listę Punktów Konsultacyjnych. 


Aby zagłosować przez Internet trzeba najpierw wpisać swoje dane (nr PESEL, imię i nazwisko, imię ojca), wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych i kliknąć WYŚLIJ
. Potem postępować według instrukcji.  
 

ZAGŁOSU na projekty Budżetu Obywatelskiego 


Wyniki głosowania ogłoszone zostaną do dnia 28 września 2016 roku, a realizacja wygranych projektów odbędzie się w roku 2017.

W tym roku po raz pierwszy głosowanie w tym samym terminie odbywa się nie tylko w Gdańsku, ale także w innych miastach m.in. Gdyni, Sopocie i Rumii. To część porozumienia metropolitalnego, które w kolejnych latach będzie rozwijane na rzecz jak najszerszej współpracy miast zrzeszonych w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot.Michał PiotrowskiUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowymichal.piotrowski@gdansk.gda.pl
Michał Piotrowski - najnowsze
Michał PiotrowskiUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowymichal.piotrowski@gdansk.gda.pl
Michał Piotrowski - najnowsze