PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

GKS Stoczniowiec Gdańsk szuka dziewczyn chętnych do gry w hokeja na lodzie

GKS Stoczniowiec Gdańsk szuka dziewczyn chętnych do gry w hokeja na lodzie
Gdańszczanki to aktualne wicemistrzynie Polski, w pierwszy weekend września rozpoczęły nowy sezon ligowy. Wygrały wysoko w hali Olivia z Podhalem Nowy Targ 6:1 oraz Cracovią 12:0. W pierwszej drużynie jest obecnie 15 zawodniczek, potrzeba więcej. - Szukamy dziewczyn z doświadczeniem hokejowym, które studiują lub pracują w Trójmieście - mówi trener Zenon Obłoński.
Kobiety w strojach hokejowych na lodzie: pięć zawodniczek, trzy w białych koszulkach, dwie w czerwonych. Na pierwszym planie dwie walczą o krążek, mają wyciągnięte dłonie z kijami. Pozostałe są w tle
Gdańszczanki mają już za sobą dwa mecze ligowe sezonu 2021/2022, oba wysoko wygrane. Nie przeszkodził w tym fakt, że grały w ograniczonym składzie
fot. Ilona Iwko

 

W Polska Hokej Lidze Kobiet, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej, występuje 9 zespołów. Rozgrywki sezonu 2021/2022 rozpoczęły się w sobotę, 4 września. Wśród faworytek są hokeistki GKS Stoczniowca Gdańsk, które od sezonu 2015/2016 rokrocznie docierają do finału. Tam jednak przeszkodą nie do przejścia jest zawsze Polonia Bytom. Za każdym razem kończy się tak samo - złote medale odbierają bytomianki.

Czy w tegorocznym sezonie będzie podobnie? Być może, bo po pierwszych dwóch meczach z kompletem punktów liderem tabeli jest Polonia przed Stoczniowcem.

Gdańszczanki w hali Olivia podejmowały Podhale Nowy Targ (sobota, 4 września) i Cracovię (niedziela, 5 września), oba wygrały wysoko: z nowotargowiankami 6:1, z krakowiankami 12:0.

Stoczniowiec ma jednak inny problem. Brak zawodniczek. Kilka po ostatnich rozgrywkach niestety - z różnych powodów - zrezygnowało.

Drużyna hokejowa w meczach może składać się z 22 zawodniczek, w tym dwie bramkarki (u mężczyzn jest tak samo). Zespół Stoczniowca składa się obecnie z 15 hokeistek:

  • bramkarki: Agata Kosińska-Horzelska, Natalia Kwiatkowska
  • napastniczki: Tetiana Onyshchenko, Katarzyna Kasprzycka, Julia Łapińska, Magdalena Łąpieś, Maja Brzezińska, Alicja Siejka, Olga Jaskulska, Anna Sencerz
  • obrończynie: Dominika Korkuz, Renata Tokarska, Natalia Kamińska, Maja Banaś, Julia Grzelak

 

Hokeistki Stoczniowca w natarciu. Klub nowe dziewczyny zaprasza na treningi od poniedziałku do czwartku w hali Olivia o godz. 17.45
Hokeistki Stoczniowca w natarciu. Klub nowe dziewczyny zaprasza na treningi od poniedziałku do czwartku w hali Olivia o godz. 17.45
fot. Ilona Iwko

 

Klub poszukuje chętnych.

- Szukamy dziewczyn z doświadczeniem hokejowym, które studiują lub pracują w Trójmieście - mówi nowy trener drużyny Zenon Obłoński, który zastąpił Henryka Zabrockiego, odchodzącego na trenerską emeryturę po 36 latach pracy.

W obecnym sezonie hokejowym w Polsce mogą brać udział zawodniczki pełnoletnie oraz zawodniczki urodzone w roku: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008.

- Gdyby była zainteresowana jakaś młoda osoba to polecamy i pomożemy w rekrutacji do Szkoły Podstawowej numer 35 z klasami hokejowymi, Sportowego Liceum Ogólnokształcącego z klasami hokejowymi oraz zakwaterowanie w internacie - dodaje Ilona Iwko, kierownik drużyny.

NABÓR DO STOCZNIOWCA – hokej na lodzie kobiet


Treningi od poniedziałku do czwartku o godz. 17:45

Kontakt do trenera: 601 339 233 lub mailowo stoczniowiec@op.pl lub poprzez Facebooka


W październiku do zespołu ma dołączyć Norweżka Anniken Olafsen, która teoretycznie jest w składzie drużyny, ale od dwóch sezonów nie była na treningu.

- Studiuje medycynę i ciężko było jej pogodzić treningi, wyjazdy i tak ciężkie studia. Może w tym roku się uda - na norweskie wsparcie liczy Katarzyna Kasprzycka, kapitan drużyny.

Dodajmy, że w ekipie Stoczniowca są reprezentantki Polski: Agata Kosińska-Horzelska, Dominika Korkuz, Natalia Kamińska, Tetiana Onyszczenko, Julia Łapińska, Magdalena Łąpieś, Maja Brzezińska, Alicja Siejka.

Gdańszczanki najbliższe mecze PHLK rozegrają na wyjeździe: 18 września z Polonią Bytom, 19 września z Białe Jastrzębie. W Gdańsku będzie można je zobaczyć 25 września w spotkaniu przeciwko Atomówkom GKS Tychy i dzień później - Kojotkom Naprzód Janów.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl