Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańszczanie ukwiecają miasto. Przyjdźcie po bezpłatne cebulki!

Coraz więcej kwiatów i roślin ozdobnych widać w przestrzeni miejskiej, coraz więcej jest ich także w przydomowych ogródkach i na osiedlach. Gdański magistrat po raz kolejny zaprasza mieszkańców po odbiór bezpłatnych cebulek kwiatów, które należy zasadzić jesienią - by te pięknie zakwitły wiosną, ozdabiając nasze najbliższe otoczenie.

Gdańszczanie ukwiecają miasto. Przyjdźcie po bezpłatne cebulki!
A
A
data publikacji: 26 października 2018 r.
Kto jeszcze nie zasadził jesienią kwiatów, będzie miał taką okazję - we wtorek Wydział Środowiska będzie rozdawał bezpłatne cebulki kwiatowe
Kto jeszcze nie zasadził jesienią kwiatów, będzie miał taką okazję - we wtorek Wydział Środowiska będzie rozdawał bezpłatne cebulki kwiatowe
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

"Cebulkowa akcja" z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tylko we wrześniu br. Wydział Środowiska gdańskiego magistratu przekazał 3 tys. cebulek kwiatów ozdobnych mieszkańcom Gdańska oraz 2 tys. cebul Radom Dzielnic. Kolejne cebule będzie można odebrać w najbliższy wtorek, 30 października. Miasto przygotowało na tę okazję 1,2 tys. opakowań cebulek, które zostaną rozdane nieodpłatnie wśród mieszkańców naszego miasta. Będzie to w sumie 6,9 tys. cebulek m.in. tulipanów, narcyzów i krokusów oraz 800 saszetek nasion kwiatów jednorocznych.

Cebulki będą wydawane we wtorek, 30 października, od godz. 10.00 do rozdania wszystkich opakowań, najpóźniej do godz. 16.00, na parterze budynku Urzędu Miejskiego, przy ul. Piekarniczej 16 (w sali nr 1).

Przekazywanie cebulek do nasadzeń jesiennych ma zainspirować mieszkańców Gdańska do ukwiecania najbliższego otoczenia, w tym parapetów, balkonów, tarasów i ogródków przydomowych.

W tym roku rozdanych będzie tysiąc dwieście kapersów cebul: tulipanów, narcyzów, krokusów, lilii, hiacyntów oraz 800 sztuk saszetek nasion kwiatów jednorocznych, wysiewanych wiosną, m. in. aksamitka, aster, cynia, dzwonek, goździk, nasturcja, słonecznik, smagliczka i inne.

- Przygotowaliśmy blisko 1200 opakowań cebulek kwiatów ozdobnych, które zostaną rozdane nieodpłatnie wśród mieszkańców naszego miasta - zaznacza Aleksandra Woźnicka z Wydziału Środowiska. - Każda osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie trzy opakowania cebulek oraz dwie saszetki nasion.

Bezpłatne przekazywanie cebulek odbędzie się po raz czwarty. Po raz pierwszy zorganizowano je w 2015 r. W 2016 roku mieszkańcom rozdano blisko 25 tysięcy cebulek 20 odmian tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. W 2017 roku było to 25 tys. tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych.

Obecny projekt jest też kontynuacją akcji „Posiej nas”, w ramach której od 2008 roku mieszkańcom rozdano ponad 125 tys. nasion kwiatów ozdobnych, w tym maciejek i słoneczników.

-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl