Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańszczanie szykujcie się na prezenty! Święty Mikołaj przypłynął do naszego miasta! [WIDEO I ZDJĘCIA]

Mikołaj traktuje Gdańsk wyjątkowo. Na dowód tego, co roku odwiedza nasze miasto, jako pierwsze w Polsce. Drodzy gdańszczanie - szykujcie swoje buty i świąteczne skarpety! Mikołaj zapowiedział, że wszyscy, którzy byli grzeczni, mogą spodziewać się upominków już we wtorek, 6 grudnia.

Gdańszczanie szykujcie się na prezenty! Święty Mikołaj przypłynął do naszego miasta! [WIDEO I ZDJĘCIA]
A
A
data publikacji: 05 grudnia 2016 r.

W końcu przybył: św. Mikołaj jest w Gdańsku
W końcu przybył: św. Mikołaj jest w Gdańsku
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Mikołaj jak zwykle nie zawiódł najmłodszych. Kilka minut po godzinie 17.00 przypłynął do Gdańska. Na Krowim Moście czekały na niego setki dzieci. Mikołaj przywitał się ze wszystkimi, po czym popłynął dalej, w celu zwiedzenia Dolnego Miasta. Jak mówił, od roku nie było go w Gdańsku, dlatego nie mógł odmówić sobie przyjemności zobaczenia, jak bardzo wypiękniała jedna z jego ulubionych części miasta.
 

Św. Mikołaj dobija do gdańskiego brzegu
Św. Mikołaj dobija do gdańskiego brzegu
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Wizytacja Mikołaja na Dolnym Mieście nie trwała jednak długo. Po kilkunastu minutach wrócił na Długi Targ, gdzie wspólnie z gdańszczanami odliczył do dziesięciu. Był to znak, że tradycji może stać się zadość, czyli gigantyczna choinka za chwilę rozbłyśnie świątecznym światłem.

Po wspólnym zaśpiewaniu kolęd i wręczeniu nagród dzieciom, które zwyciężyły w konkursie na zrobienie najpiękniejszych choinkowych ozdób, Mikołaj udał się na Targ Węglowy. Tam zasiadł na tronie i oddał się do dyspozycji wszystkich stęsknionych za nim dzieci. Najmłodsi tłumnie ustawiali się w kolejce, by choć przez chwilę posiedzieć na mikołajowych kolanach. Nie ma się co dziwić, dzieci czekały przecież na Świętego cały rok!
 -
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora