PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańszczanie modlili się o ocalenie prezydenta Pawła Adamowicza

Gdańszczanie modlili się o ocalenie prezydenta Pawła Adamowicza
Niedzielny zamach na życie prezydenta Gdańska odbił się szerokim echem nie tylko w całym kraju, ale też na świecie. To szok dla wielu gdańszczan. Jeszcze w niedzielę, o godz.22, odprawiona została msza święta w parafii NMP Królowej Różańca Świętego na Przymorzu, popularnie zwanej "Okrąglakiem". Msze św. oraz liturgie zaplanowano także dzisiaj.
Gdańszczanie modlą się od wczoraj w intencji prezydenta Pawła Adamowicza
Gdańszczanie modlą się od wczoraj w intencji prezydenta Pawła Adamowicza
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Od niedzielnego wieczora na portalach społecznościowych mieszkańcy deklarują bądź proszą o modlitwę za prezydenta Pawła Adamowicza, który jest w ciężkim stanie po brutalnym ataku nożownika. Zareagowali też duchowni, różnych wyznań w Gdańsku.

O godz. 12 zaplanowano modlitwę w Nowej Synagodze we Wrzeszczu, przy ul. Partyzantów 7. Na godz. 15 zapowiedziano mszę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego we Wrzeszczu przy ul. Gomółki 9. Natomiast o godz. 17 zostanie odmówiony różaniec i odprawiona msza w Bazylice Mariackiej na Głównym Mieście.

Na godz. 18 mieszkańcy "skrzykują się" poprzez portale społecznościowe na wiec przeciwko nienawiści i przemocy, który odbędzie się przy Fontannie Neptuna na Długim Targu.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl