PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańskie Targi Książki 2020. Które wydawnictwa przyjadą do AmberExpo?

Gdańskie Targi Książki 2020. Które wydawnictwa przyjadą do AmberExpo?
Poznaliśmy listę wystawców, którzy potwierdzili swój udział w tegorocznych III Gdańskich Targach Książki. Lista jest już zamknięta, zgłoszenia można było wysyłać do 21 stycznia. Trzydniowe targi rozpoczną się 27 marca 2020 r.  
Rok temu po raz ostatni buszowaliśmy w książkach w budynku Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. III Gdańskie Targi Książki odbędą w Amber Expo
Rok temu po raz ostatni buszowaliśmy w książkach w budynku Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. III Gdańskie Targi Książki odbędą w AmberExpo
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Gdańskie Targi Książki, które są pierwszym tak dużym wydarzeniem poświęconym literaturze organizowanym na Pomorzu, wciąż się rozwijają. Impreza przede wszystkim promuje czytelnictwo, pozwala czytelnikom poznać ulubionych autorów, ale ma też ambicje konsolidowania środowiska literackiego.

Targi okazały się trafionym pomysłem - rok temu na Ołowiankę przyszło aż 16 tysięcy osób, o 3 tysiące więcej niż rok wcześniej, książki promowało blisko 80 wystawców, a na spotkaniach, debatach i warsztatach brakowało miejsc. 

Na szczegóły tegorocznego wydarzenia musimy jeszcze chwilę poczekać, ale ogłoszono już listę wystawców.

- Prace nad programem tegorocznej edycji targów trwają i już niebawem będziemy mogli się nim z Wami podzielić - zapewniają organizatorzy na FB.

 

LISTA WYSTAWCÓW (stan na 20 stycznia):

#TEAMPocisk, Adamada + Części Proste, Agora, Amaltea, Biblie dla Europy, BookBook, Bosz, Copernicus, Center Press, Czarna Owca, Czytelnik, Dowody na Istnienie, Dressler Dublin, Dwie Siostry, Dwukropek, Europejskie Centrum Solidarności, Ezop, Filo, Foksal, Gabriele - Wydawnictwo Słowo, Gość Honorowy (Bałkany), Gdańska Galeria Miejska + CSW Łaźnia, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Grupa Helion, Hokus Pokus, In Rock/Vesper, Instytut Kultury Miejskiej, Instytut Pamięci Narodowej, Jedność, Kameleon, Kancelaria Sejmu, Karakter, Konemann, Krytyka Polityczna, Książkowe Klimaty, Literatura Inspiruje, Manggha, Marginesy, Marpress, MCK Kraków, MOCAK, Motyle Książkowe, MUZA SA AKURAT, Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, Muzeum Gdańska, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Zamkowe w Malborku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Narodowe Centrum Kultury, Nasza Księgarnia, Nisza, Preston Publishing, Publicat, Rebis, Słowo Obraz Terytoria, Sonia Draga, Sztuka Wyboru, Tajfuny, The Bookshop, Tłumacze, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Vectra, W drodze, Widnokrąg, Wielka Litera, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Wydawnictwo Bis, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Format, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SEDNO, Wydawnictwo Sic, Wydawnictwo SQN, Wydawnictwo w Podwórku, Wydawnictwo Wolno, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Wysoki Zamek, Wytwórnia, Zakamarki.

Trzecia już edycja Gdańskich Targów Książki odbędzie się od 27 do 29 marca 2020 r. W tym roku w nieco zmodyfikowanej wersji, bowiem sukces frekwencyjny wymusił na organizatorach zmianę lokalizacji. Z wydawcami i autorami spotkamy się więc, nie - jak dotąd - na Ołowiance, w budynku Filharmonii Bałtyckiej, ale w AmberExpo należącym do Międzynarodowych Targów Gdańskich. To miejsce, typowo wystawiennicze, przekonało organizatorów - Magdę Kalisz i Pawła Szopowskiego - nie tylko odpowiednią przestrzenią, ale też profesjonalną infrastrukturą.

Rok temu gościem specjalnym wydarzenia była Islandia i to jej pisarzy mieliśmy okazję poznać. Tym razem do Gdańska przyjadą autorzy z Bałkanów.  

WIĘCEJ O TYM:

III Gdańskie Targi Książki zmieniają lokalizację. Gośćmi będą literaci z Bałkanów

 

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze